Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türkiye de üretilen elektrikli araclara ÖTV teşviki

koruma26

Üye
Bunun kanımca anlamı ; Devlet Togg a ben senden ötv aliyorum ya. bunu tekrar sana iade edeceğim Direkt bunu yapamıyorum öyle yaparsam diğerleri de ister ki rekabet kurulu var uluslararası bazı anlaşmalar var vs .o bakımdan bu şekilde yapiyorum yapacağım diyor .Sen ister fiyattan düş ister maliyetlerini dusurmus ol istersen fiyat güncellemesi yapacağın zaman bunu yapma yada minimum düzeyde yap bunların yanında yedek parça batarya bakim vs fiyatlarini uygun tut .Bunları yap ki diğer araç firmalariyla özellikle yeni gelen Teslasiyla ve akın akın yeni gelen gelecek dünya devi firmaların yeni modelleriyle rekabet edebilesin bunun için sen ilk önce kendini Ülke içinde ispatlamasin ki silinip gitmeyesin( ki teslanin Tr ye girişi Togg un satışlarının başladigi sürecle aynı zamanda olması manidardır rastgele yani oyle masumane bir denk gelme durumu söz konusu degil .Velhasil Devlet gereken müdahaleleri yapıyor iyi de yapıyor diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Moderatörler sevinçli :)

+11111111111..........

Firmaların bunu kendi yatırımlarında kullanması yada doğrudan fiyatlarına yansıtması kendi insiyatifinde kalmış.

Eğer iade işlemi tahakkuk sonrası mahsuplaşma ile olacaksa o zaman firmanın elinden hiç çıkmamış bir vergi, sonradan da kasasına hiç girmemiş olacak.

O durumda firmanın tasarrufu ne olur acaba?

koruma26

Üye
Moderatörler sevinçli :)

+11111111111..........

Firmaların bunu kendi yatırımlarında kullanması yada doğrudan fiyatlarına yansıtması kendi insiyatifinde kalmış.

Eğer iade işlemi tahakkuk sonrası mahsuplaşma ile olacaksa o zaman firmanın elinden hiç çıkmamış bir vergi, sonradan da kasasına hiç girmemiş olacak.

O durumda firmanın tasarrufu ne olur acaba?

koruma26

Üye
Mutluyuz hocam evet 🙂Firmanın özellikle fiyatlara yansıtma acisindan tasarrufu olacaktır olmalıdır tüketiciye direkt fayda sağlamılidir saglayabilmelidir diye düşünüyorum ayakta kalmak piyasaya tutunmak ve rakiplerine karşı avantajlı duruma geçmek adına .ki aksi halde tesvigin bir anlamı kalmayacaktır .Bekleyip göreceğiz artık 🫣

Mutluyuz hocam evet 🙂Firmanın özellikle fiyatlara yansıtma acisindan tasarrufu olacaktır olmalıdır tüketiciye direkt fayda sağlamılidir saglayabilmelidir diye düşünüyorum ayakta kalmak piyasaya tutunmak ve rakiplerine karşı avantajlı duruma geçmek adına .ki aksi halde tesvigin bir anlamı kalmayacaktır .Bekleyip göreceğiz artık 🫣

Uzun menzil siparişçilerini (babam ve buradan bir kullanıcı biliyorum) Aralık ayına sallamaya başladılar bile.

Ötv sıfırlaması ile o zamana kadar ki olası fiyat güncellemeleri ile gelecek artışlar dişe dokunur seviyede erise o bile yeter.

koruma26

Üye
Uzun menzil siparişçilerini (babam ve buradan bir kullanıcı biliyorum) Aralık ayına sallamaya başladılar bile.

Ötv sıfırlaması ile o zamana kadar ki olası fiyat güncellemeleri ile gelecek artışlar dişe dokunur seviyede erise o bile yeter.
Kesinlikle katılıyorum ÖTV sifirlanmasinin artıları olacaktır tüketiciye İnsAllah .Uzun menzile talep çok oldu anlasilan hocam .benim standart menzil v2 Eylül Ekim teslimat dediler

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,451
Kullanıcılar
9,842
Son üye
Mehmet Özdemirr
Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap