Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Turkcell’den Togg’a Tam Destek: 5G Altyapısı İçin Çalışmalar Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya genelinde hem üretici firmalar hem de ülke yönetimleri tarafından desteklenen sıfır karbon hedefine ulaşmada en önemli adımlardan birisi olan içten yanmalı motorlara sahip araç modellerinin üretimlerinde kısıtlamaya gidilmesi, elektrikli otomobillerin pazar paylarını arttırmaya başladı.

Sıfır karbon hedefinin yanı sıra ilgili araç modellerinin yedek parçalarında maliyet artışlarının gözlenmesi ve çip krizinin artan etkisi de elektrikli otomobil üretimini arttıran faktörler arasında yer aldı. Birçok değişken çerçevesinde artan elektrikli otomobil üretimi, Türkiye’nin de dahil olmaya hazırlandığı güçlü bir pazarın sinyallerini vermeye başladı.

2019 yılından bu yana süren yerli otomobil çalışmalarında yavaş yavaş sona gelinirken aracın seri üretimine geçilmesi ile birlikte Togg’un sahip olacağı özellikler, yapılan iş birlikleri ve sunacağı diğer hizmetler merak edilmeye başlandı. Kurulduğu günden bu yana yalnızca bir araç üreticisi olmayacağını, Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturma yolunda ne gerekiyorsa yapılacağını belirten firma, bu hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Yaptığı iş birlikleri ile gelişimini ortaya koyan ve Togg’un bir otomobilden çok daha fazlası olduğunu şimdiden hissettiren yerel firma, tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Geçtiğimiz haftalarda Shell ve Paycell ile yaptığı iş birlikleri ile Togg’un yalnızca ulaşım aracı değil gerçekten bir akıllı cihaz olacağını bir kez daha kanıtlayan firma, bu kez de hissedarlarından olan Turkcell ile gündeme geldi.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Kıbrıs’ta düzenlenen bir etkinlikte yapmış olduğu açıklamalarda Togg’a katacakları değerleri ve Togg’un gelişim sürecini gazeteciler ile paylaştı.

"Togg’un Konsolunda Yer Almaktan Kıvanç Duyuyoruz!"

Togg’un Konsolunda Yer Almaktan Kıvanç Duyuyoruz!
Kıbrıs’ta gazeteciler ile bir araya gelen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, yüzde 19’luk hissesine sahip oldukları Togg’a ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erkan, dikkat çeken açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Mobilite ekosistemi çerçevesinde kurgulanan ve kullanıcıyı birincil gündemine alarak yeni yaşam alanı haline gelecek olan yerli otomobil projesine yalnızca yatırımcı olarak değil, dijital servislerimiz ile bütünleşik bir değer yaratmak için de çalışıyoruz.

Togg’un dijital ekosisteminde yer alan tüm ödeme hizmetlerini, dinamik ve güçlü altyapısı ile Paycell gerçekleştirecek. Fizy ve Paycell entegrasyonlarımız, yapay zeka odaklı teknoloji geliştirme faaliyetlerimiz ile yerli otomobil Togg’un konsolunda yer almaktan kıvanç duyuyoruz.”

5G Altyapısı İçin Yasal İzinler Bekleniyor!

29 Ekim tarihinde gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası açılışı ile birlikte Togg’un da banttan inmiş olmasının kendilerini gururlandırdığını belirten Erkan, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti: “Togg bir araç değil, akıllı cihaz.

Togg, doğuştan elektrikli bir cihaz, bizler de doğru öngörüler ile e- mobiliteye ciddi şekilde yatırım yapıyoruz. Togg hem bizim hem de ülkemizin gururu. Togg’un Gemlik Fabrikası’nın 5G altyapısını yapmak istiyoruz. Bu isteğimizi gerçekleştirebilmek adına ise gerekli yasal izinleri bekliyoruz.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst