Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk Savunma Sanayisine Yerli Lastik Desteği!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,251
Tepkime puanı
261
Tarih boyunca savaş alanında gücünü ortaya koyan Türk ordusu, teknolojinin gelişmesi ile birlikte yerli ve milli savunma araçları ile donatılmaya başlandı. Türk savunma sanayisi tarafından yerli ve milli imkanlar ile geliştirilen savunma araçları, yalnızca ülkemizde değil yabancı basında da sık sık yer almaya başladı.

Bu kapsamda son olarak şubat ayında başlayan ve halen devam eden Rusya- Ukrayna savaşı ile gündeme gelen Türk savunma araçları, alanda sergiledikleri yetenekler ile kendilerine hayran bıraktı. Rusya- Ukrayna savaşının seyrini değiştiren Bayraktar TB2 SİHA’lar, nerede ise tüm dünya ülkelerini Türkiye’nin kapısına dizdi.

Güçlü savunma araçlarını envanterlerine eklemek isteyen yabancı ülkeler, diğer yerli projeleri de yakından takip etmeye başladı. Türk savunma araçları dünya genelinde konuşulur hale gelmişken araçların yerlilik oranlarını arttıran isimlerden birisi olan Petlas da dikkatleri üzerine çekmeye başladı. Savunma sanayisinin ihtiyaç duyduğu lastikleri yerli üretim ve yerli AR- GE çalışmaları ile karşılayabilmek adına önemli yatırımlar yapan Petlas, bugün askeri kara ve hava araçları için yüksek kaliteli ürünleri geliştiren önemli bir firma haline geldi.

Yetkili İsimden Petlas Açıklaması!

Yetkili İsimden Petlas Açıklaması!
Ürettikleri lastiklerin dünya standartlarına uygun olduğunu belirten AKO Grup Yönetim Kurulu Üyesi S. Safa Özcan, Petlas’a ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Petlas bugün baktığımızda küresel rekabet gücüne sahip olan bir Türk markası olması dışında, savunma sanayisine yönelik yürüttüğü üretim ve AR- GE çalışmaları ile de bu alanda üzerine düşen görevleri yerine getiriyor.

Ülkemizde lastik sektöründe pek çok ilki herhangi bir teknoloji transferi olmadan, kendi imkanlarımız ile üretmeyi başaran bir firma olarak, bu sektörde Türkiye’nin bayrak taşıyıcısı markası konumunda yer alıyoruz.

"Yerlilik Oranına Katkı Sağlıyoruz!"

Petlas’a ilişkin açıklamalarına devam eden Özcan, şu ifadeleri kullandı: “Yerli sermaye, yerli iş gücü ve de yerli AR- GE ile üretilmiş olan milli lastikler, savunma sanayimizde yerlilik oranının artmasına da katkıda bulunuyor.”

Petlas Hangi Araçlara Lastik Üretiyor?

Türk savunma sanayisi tarafından ihtiyaç duyulan lastikleri yerli çabalar ile üreten Petlas, bugün birçok hava ve kara aracı için yüksek kaliteli lastikler geliştirerek öne çıkıyor. Firma, Bayraktar TB2, Bayraktar TB3, Bayraktar Akıncı, Kızılelma, Milli Muharip Uçağı, TAİ Hürkuş, Aksungur, Anka, Atak, ÖMMTZA, FNSS 4x4 STA ve BMC Tulga için geliştirmiş olduğu orijinal ekipman lastikleri ile adından söz ettiriyor.

Ordunun envanterinde bulunan CN235, C130, T38, F- 5, F- 4, F- 16 lastiklerinin dünyada bulunan lisanslı üç üreticisinden biri olan Petlas, ek olarak Amazon, BMC Kirpi, Amazon, Cobra, Otokar Ural, Tümosan Pusat, FNSS Pars, Hızır, Katmerciler ve Kıraç gibi zırhlı araçlar ile BMC TTAR Tank taşıyıcıları ve Seyit için de özel lastikler üretiyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,458
Mesajlar
5,050
Kullanıcılar
9,984
Son üye
Yalcinm
Üst