Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk Savunma Sanayii İhracatı Güçlendirmek İçin Fuarlara Katılacak


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türk savunma sanayii yeni ihracat fırsatlarını aramaya devam ediyor. Yerli şirketler bu kapsamda 2022 yılı içinde atacağı adımları hızlandırdı. Yerli savunma sanayii bu yıl içinde 8 farklı uluslararası fuara katılım sağlayarak milli projelerimizi dünyaya tanıtmaya devam edecek. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir tarafından yapılan açıklamalar, sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Savunma sektöründe uluslararası fuarlara milli katılım gerçekleştireceklerini ifade eden Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sektördeki ihracat hedeflerine değindi. Savunma sanayiinde ihracatın pek çok faktörün bir araya gelmesi ve uzun yıllar ısrarlı çalışma ile hayata geçebileceğini hatırlattı. Uluslararası fuarlara katlımın da bu hedefleri gerçekleştirmek ve çabaların karşılığını almak için son derece önemli olduğunu söyledi.

Türk Şirketlerinden Milli Katılım

Koronavirüs pandemisi yüzünden son yıllarda pek çok sektörde olduğu gibi savunma sanayii alanında da bazı kısıtlamalar görüldü. Dünyanın pek çok yerinde bu sektörde düzenlenmesi gereken fuarlar iptal edildi.

Bazı fuarların ertelendiğini ancak salgının etkisi hafiflediği için fuar takvimlerinin normale dönmeye başladığı görülüyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bu konuya dikkat çekerek, Türk şirketlerinin de başkanlık liderliğinde bazı fuara “milli katılım” gerçekleştireceğini söyledi.

Savunma Sanayiinde İhracat Rekoru

Savunma Sanayiinde İhracat Rekoru
İsmail Demir, yapılan değerlendirmelerde yeni hedefleri şu şekilde açıkladı: “Savunma ve havacılık sanayimiz geçen yılı 3 milyar 224 milyon dolarlık yeni ihracat rekoruyla kapattı. Bu yıl hedefimiz 4 milyar doların üzerine ulaşmak. Sektörle yaptığımız değerlendirmelerle bu hedefe ulaşma doğrultusunda stratejik önemde gördüğümüz coğrafyalara ulaşmak için belirlediğimiz fuarlara milli katılım sağlayacağız. Onlarca firmayla 8 farklı ülkeyi ziyaret edip, ürün ve kabiliyetlerimizi anlatacağız.”

Türk Projeleri Uluslararası Arenaya Çıkacak

“Birçok firmamız sahip oldukları kabiliyetlerle faaliyet alanlarında dünyanın önde gelen şirketleri arasına adını yazdırmaya başlamış durumda. Bu yetenekleri ticari başarıya çevirmek ve ülkemize döviz kazandırmak için ihracata yönelik çabaları artırarak sürdüreceğiz.” ifadelerini kullanan Demir, 2022 yılından umutlu olduğunu kaydetti.

Türk şirketleri bu kapsamda ilk olarak 23 Mart tarihinde Katar’da Doha Uluslararası Deniz Savunma Fuarı ve Konferansı'na katılacak. Daha sonra Malezya'daki Asya Savunma ve Güvenlik Fuarı (DSA 2022) yer alacak. Nisan ayının ilk haftasında da Güney Amerika ülkeleri gezilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst