Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk Savunma Araçları Dünya Gündeminden Düşmüyor!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Tarih boyunca elde ettikleri zaferler ile kendilerinden söz ettirmeyi başaran Türkler, yeni dönemde de dünyanın gözü önünde güçlenmeye devam ediyorlar. Özellikle son yıllarda gelişen Türk savunma araçları ile dünya basının dikkatini çekmeyi başaran Türkiye Cumhuriyeti, Rusya- Ukrayna savaşında aktif olarak görev alan İHA ve SİHA’lar sayesinde bir kez daha gücünü ortaya koymayı başardı. 24 Şubat tarihinde resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşı, tüm dünyanın gözü önünde yaşanmaya devam ediyor.

Ekonomik olarak Ukrayna’dan çok daha fazla imkana sahip olan Rus hükümeti, tüm yaptırımlara rağmen Ukrayna sınırları içerisinde sürdürdüğü saldırı harekatlarına devam ederken, şimdiye kadar kendi istediği yönde bir başarı elde edemedi. Rus ordusunun bu başarısızlığının en büyük sebebi ise Ukrayna ordusu tarafından kullanılan Türk savunma araçları oldu.

Türkiye tarafından yerli ve milli imkanlar tarafından geliştirilmiş olan insansız hava araçlarını kullanarak toprak bütünlüğünü korumaya çalışan Ukrayna ordusu, bu isteğinde şimdiye kadar başarılı oldu. Rus ordusunun hücum ettiği her alanda İHA ve SİHA’ları devreye alan Ukrayna ordusu, Rus ordusunu her defasında geri püskürtmeyi başardı.

Rusya- Ukrayna savaşı ile birlikte kabiliyetlerini alanda da göstermeyi başaran Türk İHA ve SİHA’ları, yabancı ülkelerin dikkatlerini çekmeyi başardı. Kendi ordularının teçhizatlarına İHA ve SİHA’ları eklemek isteyen ülkeler, Türkiye’nin kapısında resmen kuyruk oluşturdu. Bu durum karşısında Türkiye’nin yükselen savunma sanayi gücünü ele alan Wall Street Journal, önemli noktalara değindi.

Türk Savunma Araçları ABD Basınında!

Türk Savunma Araçları ABD Basınında!
Bir süredir yakın takibe alınan Türk savunma araçları, Amerikan basınının da ilgisini çekmeyi başardı. Amerika’nın dünyaca ünlü gazetesi Wall Street Journal’da manşet olan İHA ve SİHA’lar, Türkiye’nin bu alanda ki gücünü bir kez daha ortaya koydu.

"Türkiye Güç Merkezi Oldu!"

Wall Street Journal’da yayınlanan haberde, Türkiye’nin silah üreten bir güç merkezi haline dönüştüğü ifade edildi. Gazete, manşetinde şu ifadelere yer verdi: “İnsansız deniz ve hava araçları ile katil robotlar, Türkiye’yi silah sanayii adına güç merkezi yaptı.”

"Dışa Bağımlılıkları Azaldı!"

Türk savunma araçları hakkında bilgi vermeye devam eden WSJ, TSK ihtiyaçlarının yüzde 70’inin Türkiye tarafından karşılanabildiğini, bu durumun ülkenin dışa bağımlılığını azalttığını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst