Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk Savunma Araçları ABD Basınında!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin yerli ve milli imkanlar ile ürettiği savunma araçları, dünya basınında yer almaya devam ediyor. Şubat ayından bu yana süren Rusya- Ukrayna savaşının yön değiştirmesini sağlayan Türk İHA ve SİHA’lar, Türkiye’nin dışa bağımlılığını azalttığı gibi ihracatın da artmasını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde yabancı basına röportaj veren BAYKAR Teknoloji’nin kurucusu Selçuk Bayraktar ve CEO’su Haluk Bayraktar, İHA ve SİHA’ların önemlerine dikkat çekti. İngiliz basınında yer alan Bayraktar TB2 büyük yankı uyandırırken bu kez de ABD basınından Türk savunma araçlarına övgü dolu bir paylaşım geldi.

Selçuk Bayraktar Rus Gazeteci ile Röportaj Yapmıştı!

2007 yılında kurmuş olduğu BAYKAR Teknoloji ile Türk savunma araçları konusunda resmen bir devrimi başlatmış olan Selçuk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde BAYKAR Teknoloji’yi ziyaret eden The Telegraph Gazetesi’nin Rus muhabiri Natalya Vasilyeva ile bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportaj esnasında dünya markası haline dönüşen bir firmanın Türkiye’den çıkabileceğinin kimsenin aklına gelmediğini ifade eden Selçuk Bayraktar, İngiliz basınında büyük yankı uyandırdı. Firmanın asıl amacının kar gütmek değil Türkiye’nin bağımsızlığını sağlamak olduğu belirten Selçuk Bayraktar, İngiliz muhabirlerinin Bayraktar TB2’yi görüntülemelerine de izin verdi.

Natalya Vasilyeva’nın haberinde Türk insansız hava araçlarının Rusya- Ukrayna savaşında kilit noktada yer aldığı belirtilirken, Bayraktar TB2’nin yalnızca tek açıdan görüntülenmesine izin verildiği de ifade edildi.

Haluk Bayraktar CNN International'a Konuşmuştu!

turk-savunma-araclari-abd-basininda-2.jpg
Şu an Ukrayna savunması tarafından aktif olarak kullanılmaya devam eden İHA ve SİHA’lara ilişkin açıklamalarda bulunan BAYKAR Teknoloji’nin CEO’su Haluk Bayraktar, geçtiğimiz günlerde CNN International’a konuştu. Rusya’ya İHA ve SİHA ihraç edilmesinin mümkün olmadığını belirten Bayraktar, bu açıklaması ile dünya basınına bomba gibi düştü.

Ukrayna halkının direnişine saygı duyduklarını belirten Bayraktar, bundan sonra da Ukrayna’ya İHA ve SİHA gönderiminin devam edeceğini, Türk savunma araçlarının direnişin bir sembolü haline gelmiş olmasından ötürü gurur duyduklarını ifade etmişti.

ABD Basını Türk Savunma Araçlarına Yer Verdi!

İngiliz basınından sonra ABD basınında da yer alan Türk savunma araçları, Wall Street Journal tarafından ele alındı. İnsansız hava araçlarının, deniz araçlarının ve katil robotların Türkiye’yi silah sanayiinin güç merkezi yaptığını belirten gazete, projelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için meyve vermeye başladığına dikkat çekti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst