Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk İHA’ları Fransız Basınında Gündem Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Azerbaycan’da düzenlenen TEKNOFEST etkinliği, bitiminin ardından Fransız basınının ilgi odağı oldu.

Bakü'den TEKNOFEST Rüzgârı Geçti!

Ülkemizde 2018 yılından bu yana düzenlenen TEKNOFEST etkinliğine, bu yıl Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de de start verildi. 10 farklı kategori altında düzenlenmiş olan teknoloji yarışmalarına, girişim zirvesi Take Off Bakü’ye, Azerbaycan ve Türk Hava Kuvvetlerine ait olan uçak ve helikopterlerin uçuş gösterilerine, festivale katılım sağlayan ülkelerin ürünlerine ve daha pek çok konsere, ödül törenine, dans gösterilerine şahitlik eden TEKNOFEST Bakü, oldukça büyük bir ilgi gördü. 26 Mayıs tarihinde başlayan ve 29 Mayıs tarihinde sonlanan TEKONOFEST Bakü’nün kapanış törenine, Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Nobel ödüllü Türk bilim insanı Aziz Sancar, Azerbaycan Dijital Kalkınma ve Ulaştırma Bakanı Reşad Nebiyev ve daha pek çok önemli isim katılım sağladı.

Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA Şov Yaptı!

Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA Şov Yaptı!
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de ilk kez düzenlenmiş olan TEKNOFEST etkinliği, Türk savunma araçlarını da ağırladı. Etkilin kapsamında Bayraktar TB2 ve Akıncı TİHA araçları göklerde şov yaptı. Etkinliğe katılan vatandaşlar ve diğer önemli isimler tarafından büyük ilgi ile seyredilen şov, coşku ile karşılandı.

Fransız Basınında Türk Savunma Araçları!

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenmiş olan TEKNOFEST etkinliği hem ülkemizde hem Azerbaycan gündeminde hem de Fransa gündeminde ilgi odağı oldu. TRT Haber tarafından hazırlanmış olan haber içeriğine göre binlerce kişinin katılım sağlamış olduğu TEKNOFEST Bakü etkinliği ve etkinlik kapsamında tanıtılmış olan Türk İHA’ları, Fransa basınında yer almayı başardı. TRT Haber, Fransa’nın haber ajanslarından olan AFP’nin TEKNOFEST Bakü’ye ve Türk İHA’larına ilişkin detaylı bir içerik hazırladığını ifade etti. Fransız basınında yer alan haberde Bayraktar TB2 ile Azerbaycan’ın MİG- 29 savaş jetinin beraber uçuş gerçekleştirdiği bildirildi. Bayraktar TB2’ye, Bayraktar Akıncı’nın da eşik etmiş olduğuna vurgu yapıldı. Haberde, Bayraktar TB2’nin Azerbaycan halkından büyük destek gördüğüne dikkat çekilirken, etkinliğe ilişkin görseller de paylaşıldı. “Yıldırım hızı ile havada dönen insansız hava araçları, Türkiye’nin ekonomik hamlelerinin ciddi bir işareti” açıklamasında bulunan Fransız basını, İHA’ların önemine vurgu yapmış oldu.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst