Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Milli Bir Gelişime İmza Attı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Her ülkenin dışa bağımlılığını azaltılmaya çalıştığı şu günlerde büyük işlere imza atan Türkiye, yeni bir gelişme daha kaydettiğini duyurdu. Önce savunma araçları alanında İHA ve SİHA’lar ile gündeme gelen, sonrasında da önümüzdeki senenin ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan yerli otomobil Togg ile gündemi sallayan ülkemiz, şimdi de Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile bir milli gelişime daha imza attığını duyurdu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tarafından yapılan resmî açıklamalara göre yapay zeka kullanılarak yürütülen test çalışmalarında önemli bir gelişme kaydedildiği açıklandı. Söz konusu gelişim kapsamında TOBB Üniversitesi ve dünyanın önde gelen akademisyenleri ile ortak bir çalışma yürütüldüğü bilgisi kaydedildi.

Yorulma Testleri Yüzde 70 Oranında Azaltıldı!

Yorulma Testleri Yüzde 70 Oranında Azaltıldı!
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Amerika’da bulunan “Turkish Aerospace USA” isimli ofisinde, TOBB Üniversitesi ve dünyanın önde gelen akademisyenleri ile ortak bir çerçevede yürütülen bilimsel çalışmayı doğruladı. Kurum tarafından yapılmış olan resmi açıklamaya göre ürünlerde bulunan parçalara yönelik gerçekleştirilen yapay zeka çalışmaları sonucunda hava aracının yapısal bileşenlerine uygulanan yorulma testlerinin yüzde 70 oranında azaltılabildiğinin bilgisi verildi.

Yeni Çalışmalara Başlandı!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nin kaydetmiş olduğu başarılı çalışma sonrasında ara vermeden yeni çalışmalara başlandı. Alınan bilgilere göre yeni aşamada hava araçlarının yapısallarında kullanılan titanyum alaşımları, metaller ve diğer kompozit polimer malzemelere de yapay zeka çalışmasının uygulanacağı kaydedildi.

Türk Hava ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Açıklama Yaptı!

Yapılan çalışmalara yönelik açıklamalarda bulunan Türk Hava ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şu ifadeleri kullandı: “Ülkemizin hava araçlarının dünya standartların ve gelecek teknolojiler ile geliştirilmesine yönelik çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Şirketimizin Amerika’daki ofisinde bulunan mühendislerimiz ve kendi alanında uzman akademisyenler ile ortak çalışmaları meyvelerini verdi.

Bir kabiliyeti daha millileştirmiş bulunuyoruz. Bunu ülkemizin saygın üniversitelerinden birisi olan TOBB Üniversitesi ile doğruladık. Daha ileri düzeyde teknolojilerin de kullanılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Ülkemizin havacılık ekosistemine katkı sağlayacak gelişmelere yönelik imza atan herkese teşekkür ediyorum.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst