Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Trugo Nedir? Trugo Şarj İstasyonu Hakkında Detaylar Neler?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Trugo firması ve Trugo şarj istasyonları, arama motorlarında sıklık ile yer almaya başlayan konu başlıklarından birisi haline geldi. Elektrikli otomobil pazarının giderek canlandığı şu günlerde adından söz ettirmeye başlayan Trugo firmasının vasfı ve özellikleri hem sektör temsilcileri hem yerel basın hem de yabancı basında tarafından araştırılmaya başlandı.

Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinden etkilenen sektörlerden birisi olan otomotiv sektörü, yedek parçaların maliyetlerinin artması ile birlikte hem ikinci el hem de sıfır kilometre araç modellerinin satış fiyatlarına yüksek oranlarda zamlar yaptı. Ek olarak yeni döneme girilmesi ile birlikte etkisini daha da arttıran çip krizinin varlığı, içten yanmalı motorlara sahip olan araçların fahiş rakamlardan satışa sunulmasına sebep oldu.

Yeni dönem ile birlikte birçok faktör çerçevesinde zamlanan araç fiyatları satışların durma noktasına gelmesine sebep olurken, ülke yönetimlerinden yeşil dönüşüme yatırım yapma kararları gelmeye başladı. Bu kapsamda içten yanmalı motorların üretimlerinde belirli bir kısıtlamaya gidilmesine ve ağırlığın elektrikli ile hibrit modellere verilmesine karar verildi.

Otomotiv sektörünü yakından ilgilendiren bu kararların alınmasından sonra bilindik markaların yanı sıra pazara yeni dahil olan markalardan da elektrikli otomobil tasarımları haberleri gelmeye başladı. Bu kapsamda yakın bir zaman içerisinde doğuştan elektrikli ve yerli otomobil Togg ile piyasaya dahil olmaya hazırlanan Türkiye de çalışmaları hızlandırdı.

Elektrikli otomobil seri üretimine kısıtlı bir zaman kala yeni duyurularda bulunan yerli firma Togg, elektrikli otomobilden önce alt yapıyı hazır hale getirebilmek için çalışmalara başladı. Bu kapsamda elektrikli araçlar için şarj istasyonu kurabilmek adına “Trugo” firmasını aktif hale getiren firma, firma aracılığı ile şarj alt yapısını geliştirmeye başladı.

Trugo Lisansını Aldı!​

Trugo Lisansını Aldı!
Trugo’nun lisansı hem yerel basında hem de yabancı basında büyük yankı uyandırdı. EPDK’nın Şarj Yönetmeliği kapsamında şarj istasyonu kurabilmek için kuruma lisans başvurusunda bulunan Trugo firması, geçtiğimiz haftalarda lisansını aldı.

Böylelikle yerli firma Togg ve diğer elektrikli otomobillerin daha konforlu bir seyahati deneyimleyebilmeleri için şarj istasyonu hizmeti için geri sayıma başladı.

Trugo Şarj İstasyonları Nereye Kurulacak?​

Trugo şarj istasyonlarının kurulum yerleri, arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Elektrikli araç sahipleri ve elektrikli araç satın almak isteyen diğer tüketiciler, yerli firma tarafından kurulacak olan şarj istasyonlarının lokasyonlarını merak ediyorlar. Yerli firma tarafından yapılan resmi açıklamalara göre Trugo’nun 2023 yılına kadar toplamda 600 farklı lokasyonda şarj istasyonu kurması ve istasyonları aktif hale getirmesi bekleniyor.

Kaç Tane Trugo Şarj İstasyonu Kurulacak?​

Trugo’nun şarj istasyonu sayısı, elektrikli araç sahipleri ve diğer vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Şarj istasyonu sayısının elektrikli araçlar için yeterli olup olmayacağı sıklık ile sorgulanmaya devam ediyor. Şimdiye kadar firma tarafından yapılmış olan resmi açıklamalara göre 2023 yılına kadar toplamda 1000 adet şarj istasyonunun kurulmasının hedeflendiği bilgisi kaydedildi.

Firma trafiğin yoğun olduğu bölgelere 25 kilometrede bir, trafiğin daha az yoğun olduğu bölgelere ise 50 kilometrede bir şarj istasyonu kuracağını bildirdi.

Trugo Şarj İstasyonunun Özellikleri Neler?​

Trugo şarj istasyonu özellikleri, yerli otomobilin seri üretimine oldukça az bir zaman kala sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri istasyon özelliklerinin elektrikli araçların şarj edilmesi konusunda yeterli olup olmayacağını merak ediyorlar.

Yapılan resmi açıklamalara göre Trugo tarafından inşa edilecek olan şarj istasyonları, 2000 soketli olacak ve 25 dakika içerisinde aracı yüzde 80’lik doluma ulaştıracak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,054
Son üye
zekayi
Üst