Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Traktörün Kasko Değeri Nedir?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Traktörün kasko değeri nedir? Kasko değeri nedir? Traktöre kasko nasıl yapılır? gibi çeşitli sorular traktör kullanıcılarının cevap aradığı sorulardır. Aslında kasko ve kasko değeri pek çok araç kullanıcının hakim olması gereken bir durumdur. Özellikle traktör kullanıcıları kasko poliçesi yaptırarak aracını güvence altına alabilir.

Öyle ki traktörler çalışma şartları ve alanları gereği olası kazalara müsait araçlardır. Kasko poliçesi de traktörler için bir güvence sigortasıdır. Kasko poliçesi yaptırarak istenmeyen kazalara karşı, traktörlerin maddi olarak güvencesi sağlanabilir. Zorunlu olan Trafik Sigortası ile birlikte yapılacak olan kasko poliçesi, sigorta zenginliğiyle birlikte avantaj sağlamaktadır. Fakat kasko yaptırmak, Trafik Sigortası gibi zorunlu değildir. Yapılacak kasko poliçesi traktör sahiplerinin tercihine kalmıştır.

Kasko Değeri Nedir?​

Kasko değerinin öğrenilmesi ile birlikte, traktörün kasko değeri nedir fikir sahibi olunabilir. Kasko değeri; her ay düzenli olarak Türkiye Sigorta Birliği tarafından belirlenen bir fiyat değeridir. Bu değer her aya düzenli olarak güncellenmekte ve araç kullanıcılarına sunulmaktadır. Bu değerlere erişim internet üzerinden kolaylaştırılmaktadır. Her aracın kasko değeri aynı değildir.

Aracın yaşı, modeli ve markası kasko değerlerinin farklı olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden traktöre kasko yapılmadan önce Türkiye Sigorta Birliğinin belirlediği kasko değerinin öğrenilmesi gerekmektedir. Traktör kategorisine giren her aracın kasko bedeli bu listelerde yer almaktadır. Kasko hesaplamaları yapılırken de mevcut kasko değeri ele alınmaktadır.
Traktörün Kasko Değeri Nedir?

Traktörün Kasko Değeri Nedir?​

Traktörün kasko değeri nedir? Traktörün kasko değeri, genel kasko değeri ile aynı şeydir. Türkiye sigorta birliği her model araç için uygun bir kategori belirlemekte ve kasko değerini bu kategorilere göre sunmaktadır. Traktörün kasko değeri diğer araçlara oranla daha fazladır. Çünkü traktörlerin çalışma alanları yaşanılacak kazaların olasılığını arttırmaktadır.

Traktörler amacı gereği tarım için vazgeçilmez araçlardır. Bağda, bahçede veya tarlada hemen hemen her çalışma için traktör kullanımına başvurulmaktadır. Traktörün kullanılacağı alanın eğimi ve konumu da oluşacak hasarın derecesini arttırabilmektedir. Bu hasarın bedelini en aza indirmek içinde kasko poliçesi büyük avantaj sağlamaktadır. İhtiyaca uygun olarak belirlenen poliçeler çiftçilerin yardımcısı olmaktadır.

Traktöre Kasko Nasıl Yapılır?​

Traktörün kaska değeri nedir? en yalın haliyle yukarı da belirtilmiştir. Trafik sigortası ile birlikte yapılan kasko poliçesi, uygun bir sigorta şirketiyle yapılabilir. Traktör kaskosunun teminat kapsamı diğer araçlara göre daha geniştir. Bu teminatlar ise:
  • Çarpma veya çarpışma
  • Devrilme veya yanma
  • Çalınması veya çalınmasına teşebbüs edilmesi
  • Üçüncü şahıs kişilerin kötü niyetli olarak araca zarar vermesi veya muziplik bir hareket yapması
  • Sokak olaylarında veya halk hareketlerinde zarara uğraması
  • Doğal afetler (deprem, sel, su baskını, toprak kayması, fırtına, yıldırım, yanardağ püskürmesi ve dolu yağması) sonucu zarar görmesi
  • Araçta meydana gelen yangınlar (sigara ve buna benzer maddelerin teması ile oluşan yangınlar dahil değildir).
  • Aracı kullanma konusunda yetkisi olmayan kişilerin aracı çekmesi veya çekilmesi ile oluşan zararlar
şeklindedir. Bu olaylarla birlikte oluşan zararların tamamı veya bir kısmı maddi olarak kasko poliçesi ile karşılanmaktadır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst