Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota Elektrikli Otomobil Satışında Gaza Bastı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Japonya’nın en büyük otomotiv şirketleri arasında yer alan Toyota, çok konuşulacak bir harekete imza attı. Otomotiv sektöründe dünyanın lideri olmak için çalışmalarına devam eden Toyota, elektrikli otomobil satışında da ne kadar başarılı olduğunu şimdiden kanıtladı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği tanıtım etkinliği ile yeni elektrikli otomobillerini duyuran Japon otomotiv devi, elektrikli otomobil sektörüne büyük önem veriyor.

Yakın gelecekte Toyota markası altında piyasaya sürülmesi beklenen elektrikli otomobil modellerini tek tek açıklayan şirkette sektör içi veriler yakından takip ediliyor. Bu kapsamda Toyota, elektrikli otomobil pazarındaki rekabetin giderek kızıştığı 2021 yılında kaç adet elektrikli otomobil satışı yaptığını açıkladı. Toyota’nın yayınladığı son raporda tüm araç modellerindeki satış rakamlarına yer verildi.

Toyota Elektrikli Otomobil Sektöründe İddialı

Toyota Elektrikli Otomobil Sektöründe İddialı
Elektrikli otomobil sektöründe büyük ilgi gören Toyota’nın son raporu, 2021 yılında bir önceki yıla göre şirketin yüzde 8.4 oranında daha fazla satış yaptığını ortaya koydu. Japon otomotiv firması, 2021 yılında Avrupa’da satılan elektrikli otomobillerin yaklaşık yüzde 6.4 gibi bir bölümünü elinde tutarak, Avrupalı rakiplerine şimdiden gözdağı vermeye başladı.

Toyota tarafından yayınlanan rapora göre hibrit teknolojisine sahip otomobillerin daha fazla rağbet gördüğü ortaya çıktı. Bu kapsamda 2021 yılında şikret toplamda 1 milyon 76 bin 300 adet araç satışı yaparken, bu rakamın içinde 32 bin 677 tanesi şarj edilebilir hibrit otomobil modellerinden oluştu. Toyota’nın sektördeki iddiasının her geçen gün hızlı bir şekilde artması sektör temsilcilerinin dikkatinden kaçmadı.

2030 Yılına Kadar 30 Yeni Model Gelecek

Toyota 2021 yılında tamamen elektrikli 8 bin 162 adet araç satışı gerçekleştirdi. Elektrikli otomobil sektöründeki dönüşümün hız kazandığı geçtiğimiz yılın verileriyle karşılaştırıldığında yaklaşık olarak yüzde 19 civarında bir artış yaşandı. Otomotiv devinin ilerleyen yıllardaki hedefi ise tamamen elektrikli otomobil üretmek şeklinde açıklandı.

Bu kapsamda dünyanın önde gelen otomobil üreticisi markalarından Toyota, 2030 yılı planını duyurdu. Japon otomotiv devi, 2030 yılına kadar elektrikli otomobil piyasasına 30 civarında tamamen elektrikli otomobil modeli çıkaracak. Toyota’nın bu kararı almasında 2035 yılından itibaren Avrupa Birliği üyesi ülkelerde sadece elektrikli otomobil satışlarına izin verileceği kararı etkili oldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,087
Son üye
Berkbaha
Üst