Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota Elektrikli Otomobil Satışında 2021 Karnesini Aldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünyanın en çok satan otomotiv firmalarından biri olan Toyota, 2021 yılında kaç adet elektrikli otomobil sattığını açıkladı. Japon otomotiv devi Toyota’nın geçen yıl piyasada alıcı bulan elektrikli otomobil modelleri büyük ilgi gördü. Türkiye’de de elektrikli otomobil pazarına hızlı bir giriş yapan Toyota gelecek yıllarda bu sektörün lideri olabilmek için çalışmalarını hızlandırdı…

Asya ve ABD pazarında otomobil satışlarında her zaman yüksek rakamlara ulaşan Toyota, son yıllarda Avrupa’daki satışlarını artırmaya yönelik projeler geliştiriyor. Avrupa otomobil pazarında da çok satan markalardan biri haline gelmek isteyen Japon devinin elektrikli otomobil sektörüne büyük önem verdiği biliyor. 2021 yılında Avrupa piyasasında sattığı elektrikli otomobil sayısını açıklayan Toyota’nın karnesi beklentilerin üzerinde geldi.

Toyota Avrupa'da 1 Milyon Adet Sattı

Toyota Avrupa'da 1 Milyon Adet Sattı
Dünyanın en çok tercih edilen otomobil markalarından biri olan Toyota’nın Avrupa otomobil pazarına yönelik hamleleri sonuç vermeye başladı. Japon devinin Avrupa bölümü olarak faaliyetlerini sürdüren Toyota Motors Europe, 2021 yılında kaç adet otomobil sattıklarını açıkladı.

Yayınlanan raporda elektrikli otomobillerin satışlarına da yer verildi. Toyota Motors Europe tarafından yayınlanan raporda şirketin 2021 yılında yaptığı satış rakamları dikkat çekti. Şirket 2021 yılında otomobil satışlarında bir önceki yıla göre yüzde 8.4 artış elde etmeyi başardı.

Toplamda geçtiğimiz yıl boyunca 1 milyon 76 bin 300 adet otomobil satan Toyota böylelikle beklentilerin de üzerine çıktı. Toyota’nın geçen sene Avrupa’da sattığı otomobiller piyasadaki toplam satış adetinin yüzde 6.4 olurken, şirket bu oranı yükseltmek için yeni projeler geliştirmeye devam ediyor.

Elektrikli ve Hibrit Modellerden Satış Rekoru

Toyota tarafından geliştirilen hibrit otomobiller, Avrupa pazarında yüksek satış rakamlarına ulaştı. Toyota’nın hibrit teknolojiye sahip otomobilleri 2021 yılında yüzde 19 artışla 623 bin 777 adede yükseldi.

Bu satış sayısı şirketin toplam satışının yüzde 58’i olurken, yüzde 3’lük bir kısmı ise plug in hybrid (şarj edilebilir hibrit) modellerden oluştu. Şirketin Avrupa ülkelerinde sattığı BEV yani tamamen elektrikli otomobil sayısı ise 8 bin 162 adette kaldı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst