TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota elektrikli otomobil bZ4X concept ortaya çıktı!

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Toyota elektrikli otomobil bZ4X concept ortaya çıktı! Toyota'nın yeni bZ elektrikli araç serisi , markanın mevcut modellerinden ısmarlama stil ve benzersiz bir iç tasarım anlayışıyla büyük ölçüde farklılaşacak .

Toyota elektrikli otomobil bZ4X concept ortaya çıktı!​

Japon marka, 2025 yılına kadar 15 yeni pilli elektrikli araç piyasaya sürmeyi planlıyor; bunlardan yedisi, Mercedes'in EQ markası, Hyundai'nin Ioniq modelleri ve Volkswagen'in ID ailesiyle karşılaştırılabilir olan bZ (Sıfırın Ötesinde) etiketini taşıyacak. Toyota'nın pazarlama ve ürün geliştirme patronu, "'Alt marka' olarak adlandırabileceğimiz şeyi yaratmaya karar verdik: Oldukça tutarlı tasarım diline ve nihayetinde tutarlı bir tüketici deneyimine sahip yeni bir araç türü [...] yaratmaya karar verdik." Avrupa, Andrea Carlucci. "Ve temelde, bu tür araçlar diğer araçlarla ilişkilendirilemeyen bir aileye ait olacak." Bu, yeni Toyota elektrikli otomobil bZ4X konseptinin geleneksel yakıtlı RAV4 SUV ile benzer boyutta olmasına ve dikkate değer bir benzerliğe sahip olmasına rağmen, bZ arabalarının eski modellerin yerini alması veya mevcut modellerin elektrikli versiyonları olarak satılmaması anlamına gelir. modeller. Her biri, Toyota'nın Subaru ile ortaklaşa geliştirdiği yeni e-TNGA elektrikli araç mimarisine dayanacak. BZ markasının temelini oluşturan ve tüm modellerde ortak olacak dört 'sütun' vardır: yenilenebilir enerji kullanımı, gelişmiş bağlanabilirlik, ferahlık ve olumlu toplumsal etki. Carlucci'ye göre, "oldukça tutarlı bir tasarım diline" ve "tüketici deneyimine" sahip olacaklar. "Araçlar, insan ve makine arasındaki etkileşime güçlü bir öncelik verecek: Sayaç [dijital ekran] tekerleğin üzerinde konumlandırılmış, konsept, kelebek şeklinde telden yönlendirme cihazına sahip, sürüş pozisyonu var.
Toyota elektrikli otomobil bZ4X concept ortaya çıktı
"Ancak ayrıca, özel platform sayesinde, iç alan ICE veya hatta hibrit araçlardan farklı bir şekilde yönetilebilir. Araçtaki tüm yolcular aynı deneyimi paylaşabilir ve sürücü ile aynı bakış açısına sahip olabilir. belirli unsurlarda. " Carlucci, yüzeyin altında Toyota'nın elektrikli arabalarının, menzil açısından "vaat edileni" vererek rakiplerinden ayrılacağını söylüyor. Marka, EV'leri için bir dizi olası kullanım modelini ve çalışma ortamını değerlendirdi ve soğuk iklimlerde bile "güvenilir, kalıcı performans" sunduğunu iddia ediyor.
"Burada, temelde şunu söylemek istiyoruz: 'Eğer X kilometre vaat ediyorsanız, bu - kağıt üzerinde - gerçeğe ulaşması zor bir şey vaat etmekle ilgili değil. Bu bizim için oldukça kritik ve bu bZ alt markasındaki bu yeni nesil araçların imzası "dedi. BZ4X için bir ürün serisi verilmemiştir, ancak şarjsız enerji takviyeleri için çatıya bir güneş paneli entegre edilmiştir ve büyük olasılıkla üretime taşınacaktır.
 

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst