TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota Elektrikli Araç Modelleri Hangileri?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,115
Tepkime puanı
225
Toyota Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? Günümüzde hibrit otomobillerin yaygın bir hale gelmesindeki en büyük etken Toyota otomotiv sektörünün olmasıdır. İlk seri üretimin yapıldığı hibrit otomobiller 1997 yılında Toyota Tarafından dünya çapına tanıtıldı. Sonraki yıllarda ise Toyota hibrit teknolojisi ile birçok yeniliği sayesinde Toyota otomobil sektöründeki bütün firmalara öncü oldu.

Toyota hibrit yolculuğuna ilk adımı prius modeliyle atmış oldu. Aynı zamanında belirli süre zarfı içerisinde sürücü olan kişilere diğer modeller içinde bu imkânı sunmak ve yaşatmak için geri durmadı. Günümüzde baktığınız hemen hemen her Toyota otomobil modelinde hibrit motor sistemi ile karşılaşmak oldukça mümkün.

toyota-hybrid-x-concept-1.jpg


Hybrid Nedir?
Toyota Elektrikli Araç Modelleri Hangileri? Toyota hybrid otomobil modelleri hem yakıt tasarrufu sağlar, hem emisyon gücünü azaltarak prize sistemine gerek kalmadan bataryalarını şarj edebilir, hayatınızı kolay bir şekilde yaşamanız için tasarlanmıştır, hibrit araçları iki motora sahip olmaktadır.

Birincisi benzinli ve ikincisi ise elektrikli olmasıdır, Toyota hibrit otomobilleri sürüş durumuna göre yalnızca elektrik motoru gücü sayesinde veya elektrik ve benzin motorlarını bir arada kullanarak hareket edebilir. Konforlu ve oldukça sessiz bir sürüş keyfi yaşatırken, minimum yakıt tüketimi ile çevreyi çok fazla kirletmez.

1200px-2007_Toyota_Hybrid_X_liftback_concept_02.jpg


En Çok Tercih Edilen Toyota Hybrid Araçları
Toyota’nın günümüzde birçok hybrid motorlu araçları bulunmaktadır. Bunlar ise; Corolla hybrid, Toyota’nın en çok sevilen ve tercih edilen modellerinden birisi de Corolla'nın hibrit modelidir. Hem performans açısından hem de tasarım açısından harika bir performans ve yenilik ile donatıldı.

Birçok güncellenmiş olan güvenlik önlemleri ile bu yenilikleri baş tacı eden Corolla hibrit artık günümüzde her anın en iyi ve öncü otomobillerinden birisi olarak trafikte her zaman yerini belirliyor. Toyota hibrit modeli otomobilinin bir diğer modeli ise; Corolla hatcback hybrid; Dünya üzerinde bulunan çoğu insanlar artık hibrit sistemli araçları tercih ediyor.

Toyota’nın yeni serisi olan Corolla hatcback hybrid modeli ve birbirinden farklı performansı ile sürüş zevkinin tadını çıkarıyor. Elektrikli motorunun verimli olması, yakıt tüketimi ve karbondioksit salınımını en aza indiriyor. Corolla hatcback hybrid zarafeti ve tasarımı açısından asla ödün vermiyor. Göz alıcı alüminyum alaşımlı jantları, ön ızgaraları ve açılabilir panoramik cam tavanı sayesinde herkesin tercih sebebi olabiliyor.
 

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,928
Mesajlar
3,580
Kullanıcılar
5,293
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst