Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota Destekli Çinli Firma Sürücüsüz Taksi Lisansı Aldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Yapılan bilimsel araştırmalara ve teknik çalışmalar sonucunda teknolojinin günden güne gelişiyor olması, gündelik hayat akışı içerisinde birçok farklılığın gözlenmeye başlamasını sağladı. Bu farklılıklardan en büyüğü ise otomotiv firmaları tarafından hayata geçirildi.

Yeni dönemde ekonomi piyasalarında yaşanan dalgalanmalara ve çip krizine bağlı olarak içten yanmalı motorların üretimlerinin kısıtlanması ve elektrikli araç üretimlerine ağırlık verilmesi konuları gündemdeyken, herkesi şaşırtan yeni bir sektörel gelişme daha yaşandı.

Henüz benzinli araç modellerine veda etme fikri dahi birçok vatandaşın alışamadığı bir sürece sahipken, Çin’den sürücüsüz araç haberi geldi. Çin’de hizmet veren ve Japon Toyota tarafından desteklenen Pony.ai, geliştirdiği sürücüsüz araç modellerine taksi lisansı alındığı bilgisini kamuoyu ile paylaştı.

Çin'den Sürücüsüz Taksi Atılımı!

Çin'den Sürücüsüz Taksi Atılımı!
Gelişmiş teknolojisi ve buna bağlı olarak da teknolojik ürünleri ile dünya genelinde büyük bir üne sahip olan Çin, bu kez de otomotiv sektöründe kaydettiği yenilik ile basında yer almayı başardı. Çin sınırları içerisinde üretim yapan ve Japon otomobil üreticisi Toyota tarafından desteklenen Pony.ai oluşumu, geliştirmiş olduğu sürücüsüz araçlara, taksi lisansı alındığını açıkladı.

Firmanın bu açıklaması otomotiv sektörüne bomba gibi düşerken, firma 100 araçlık sürücüsü taksi lisansı ile bir ilke imza atmış olduğunu da vurguladı. Pony.ai tarafından yapılan açıklamaya göre yakın zamanda Çin’in iki büyük eyaletinde daha sürücüsüz taksilerin test edilmesi sürecinin başlatılacağı bilgisi kaydedildi.

Ödemeler Uygulama Aracılığı ile Yapılacak!

Henüz test aşamasında olan ve Çin’in çeşitli eyaletlerinde kullanılacak olan sürücüsüz taksilerin, test aşamalarını tamamladıkları zamana kadar bir sürücü gözetiminde olmaları sağlanacak. Test aşamalarının tamamlanmasının ve araçların tamamen kendi kontrollerinde trafiğe çıkmaya başladıkları dönemlerde de yolcular ödemelerini online olarak yapılacak. Firma, bunun için bir aplikasyon geliştirildiğini ve ödemelerin de ilgili aplikasyon aracılığı ile yapılacağını bildirdi.

Kaliforniya'da da Test Aşamasında!

Pony.ai mart ayı içerisinde açıklamış olduğu veriler ile birlikte 8,5 milyar dolarlık değere ulaştığını açıklamıştı. Hızla gelişen bir firma olarak hizmet veren Pony.ai, Kaliforniya’da da sürücüsüz araçların test edilmesini sağlıyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,052
Son üye
Eskisehir
Üst