Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota Başkanı Elektrikli Otomobilleri Eleştirdi


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Dünya genelinde elektrikli otomobil furyası başladı ve ülkeler, orta vadede tamamen elektrikli araçlara dönmek için çalışmalara başladı. Birçok ülkede trafikte elektrikli otomobiller yer alırken, Toyota Başkanı Akio Toyoda’dan gelen açıklama şaşırttı.

Toyoda, dile getirdiği açıklamalarında elektrikli otomobillerin dezavantajlarını ortaya döktü. Otomotiv sektörünün öncü markaları birer birer elektrikli otomobillerini tanıtmaya başlamışken gelen bu açıklama şaşkınlığa neden oldu.

Toyota Başkanı'ndan Elektrikli Otomobil Yorumu

Dünya genelinde dev otomobil markaları artık birer birer elektrikli modellerini tanıtmaya başladı. Çevreci kaygılarla kullanımı artırılmak istenen elektrikli otomobillere yönelik çalışmalar her ne kadar yoğun şekilde devam ediyor olsa da elektrikli otomobillerin gerçekten çevreci olup olmadıkları da tartışmalara konu oluyor.

Elektrikli araçlar bilindiği üzere seyahat sırasında doğaya herhangi bir gaz salmıyor ancak bu araçların üretim aşamasında ortaya çıkan emisyon ve kullanılan elektriğin büyük bir kısmının fosil yakıtlardan geliyor olması, beraberinde tartışmaları da alevlendiriyor. Toyota Başkanı Akio Toyoda da yaptığı açıklamada elektrikli araçların dezavantajlarından söz etti.

Akio Toyoda'nın Açıklamaları

Akio Toyoda'nın Açıklamaları
Akio Toyoda, tüm otomobillerin elektrikle çalışması halinde, Japonya’nın yaz aylarında elektriksiz kalacağını öne sürdü. Toyota Başkanı, Japonya’daki tüm insanların tamamen elektrikli otomobiller kullanmasını desteklemek için gereken altyapının Japonya’ya 135 milyar dolar ile 358 milyar dolar arasında bir maliyet gerektirdiğini de ifade etti.

Toyoda, yaptığı açıklamada fosil yakıt tüketen araçların yasaklanması gerektiğini savunan bakanları da eleştirirken, bu kişilerin elektrikli otomobillerin ortaya çıkaracağı olumsuz durumları düşünmeden konuştuğunu ifade etti. Toyoda ayrıca Japonya’nın benzinli arabaları yasaklama konusunda aceleci davranması halinde milyonlarca kişinin işsiz kalacağını ve otomobil endüstrisinde mevcut iş modelinin çökeceğini iddia etti.

"Karbondioksit Oranı Artar"

Başkan Toyoda, Japonya gibi elektrik kaynağının çoğunu kömür ve doğalgazdan elde eden ülkelerde elektrikli araçların çevreye bir yardımının olmayacağını da savundu. Toyoda bu nedenle de elektrikli araçların kısa vadede bu tür ülkelerde karbondioksit oranının artmasına neden olacağını öne sürdü.

Ayrıca Toyoda, elektrikli otomobillerin tüm bunların yanı sıra herkese hitap etmediğini de savundu. Toyoda’ya göre elektrikli araçlara geçişlerde birçok kişi için araba satın almak imkansız hale gelecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,068
Kullanıcılar
10,058
Son üye
mustafa akçam
Üst