Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Toyota, ABD’de batarya ile ilgili yatırım yapacağını açıkladı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Elektrikli otomobil ile ilgili çalışmalara başlayan Toyota, ABD'de batarya ile ilgili yatırım yapacağını açıkladı. Bu açıklama detaylarında neler var bu detayları inceleyelim. Toyota batarya ve pil için ne tür yatırım yapmayı planlıyor hep birlikte inceleyelim.

Toyota, ABD'de batarya ile ilgili yatırım yapacağını açıkladı​

Toyota bu gün yaptığı açıklama ile nerelerde nasıl yatırım yapacağını açıkladı. Japon üretici, 2030 yılına kadar ABD'de batarya teknolojileri için 3.4 Milyar Dolarlık yatırım yapacağını açıkladı. Bu yatırımlar geçtiğimiz ay açıklanan 13.7 Milyar Dolarlık yatırımların bir parçası olarak yapılacak. Yatırımın büyük çoğunluğu pil ve pil hücresi geliştirilmesi olacak.

Ayrıca Japon otomobil üreticisi ABD'de 2025 yılına kadar da pil fabrikası kuracak. Burada hem pillerini üretecek hem de elektrikli otomobil geçişini kolay yapabilecek teknolojiler geliştirecek. Tam olarak Toyota şu açıklamada bulundu.
"Toyota Motors Kuzey Amerika, batarya üretimini desteklemek için bugün yeni bir şirket kuracağını, aynı zamanda ABD'de Toyota Tsusho ile birlikte bir batarya tesisi kuracağını açıkladı. 2025 yılında üretime başlamayı hedefleyen proje, yaklaşık 1.29 milyar Dolarlık bir yatırımı içeriyor. Ayrıca yapılan yatırımlar, 2031 yılına kadar arazi geliştirmeleri ve yeni tesis inşaları için kullanılacak fonları içeriyor. Ayrıca bu yatırımlar sonucunda 1.750 kişiye iş imkanı sunulacak." "Yeni şirketin faaliyetlerinin bir kısmı, Toyota'nın yerel tedarik zincirini ve Lityum-iyon otomotiv bataryalarıyla ilgili üretim bilgilerini daha da geliştirmesine ve genişletmesine yardımcı olacak. Bu girişim öncelikle hibrit elektrikli araçlar için batarya üretmeye odaklanacak."
Toyota, ABD'de batarya ile ilgili yatırım yapacağını açıkladı
Japon üretici Toyota, 18.7 milyondan fazla şarj edilebilir araç sattığını belirtiyor. Bunun için de 2030 yılına kadar batarya tedarik sorununu ortadan kaldırması gerekiyor. Daha sonraki hedef ise tam elektrikli otomobil üreterken batarya tedariğinde sorun yaşamamasıdır.

Toyota sonraki hedefi ise; 2030 yılına kadar dünyada 2 milyon adet tam elektrikli otomobil satışı yapmak istiyor. ABD pazarında da elektrikli otomobil satmayı ana hedef olarak belirlemiş durumdadır.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst