Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’un Yerlilik Oranı Açıklandı! 115’in 86’sı Bizim Elimizde!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Benzinli ve dizel araçların pandeminin sebep olduğu çip krizi sebebi ile geniş bir süre içerisinde üretilmeye başlanması, otomotiv sektörünü büyük bir çıkmazın içerisine doğru sürükledi. Parça tedariğinde yaşanan sıkıntılara ek olarak maliyet artışlarının da eklenmesi hem sıfır kilometre hem de ikinci el araçlara yüksek oranlarda zamların yansımasına sebep oldu. Ek olarak yeni dönem ile birlikte birçok güçlü ülkenin içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerinin üretimleri hakkında kısıtlama kararı almaları, mevcut zamların üzerine yeni zamların eklenmesine aracılık etti.

İçten yanmalı motorlara sahip olan araçlar hakkında yaşanan bu gelişmeler, akaryakıt ürünlerine gelen zamlar ile birlikte tüketicileri resmen bir bataklığa doğru sürükledi. Bu durum karşısında üretim kararlarını düzenlemek durumunda kalan üretici firmalar, tercihlerini elektrikli otomobil tasarımlarından yana kullanmaya başladı. Elektrikli otomobillerin hem gelişen teknolojiyi en iyi şekilde yansıtmaları hem de benzinli ve dizel araçlara nazaran uzun vadede daha büyük bir kar elde edilmesini sağlamaları, tüketicilerin de dikkatlerini çekmeye başladı.

Piyasada varlıklarını giderek arttıran elektrikli otomobillere daha ılıman yaklaşmaya başlayan tüketiciler, yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un seri üretimine geçilmesi ile birlikte araç satın alma kararlarını erteledi. Yeni dönemde kendi araçlarına sahip olmanın hayallerini kuran ve bu hayallerini yerli otomobil Togg ile gerçekleştirebilmek adına otomobil satışa açılmasını bekleyen tüketiciler, milli gururlarımızın başında gelen projeyi yakın takip altına aldı.

Temelleri 2019 yılında atılan ve 29 Ekim tarihinde resmen faaliyete geçen Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine devam edilen Togg her yeni günde yeni bir gelişme ile adından söz ettirmeye devam ederken Togg’un merak edilen yerlilik oranına ilişkin yeni bir açıklama geldi. Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen bütçe toplantısı kapsamında bir sunum gerçekleştiren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank’ın açıklamaları, gündeme bomba gibi düştü.

Bütçe Görüşmesi Yapıldı!

2022 yılının sonuna gelindiği şu günlerde 2023 yılı bütçe planlamaları yapılmaya başlandı. Bu kapsamda dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir araya gelen Bütçe Planlama Komisyonu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, bakanlığın yeni dönemine ilişkin ekonomik koşullarını gözden geçirdi. Bakan Varank, görüşme kapsamında bir sunum gerçekleştirdi.

Togg'un Tedarikçilerini Açıkladı!

Togg'un Tedarikçilerini Açıkladı!
Yapmış olduğu sunum kapsamında Türkiye’nin milli gururlarından olan elektrikli otomobil Togg’a da değinen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şu an Togg’un 115 tedarikçisinin bulunduğunu, bunlardan 86’sının ise yerli olduğunu açıkladı.

Şarj İstasyonları İçin Tarih Verdi!

Togg piyasaya çıkmadan önce uygun altyapının sağlanması adına çalışmalar devam ederken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank şarj istasyonu projesine ilişkin de önemli bir açıklama yaptı. Şarj istasyonu projesinin sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirten Bakan Varan 2023 yılının nisan ayına kadar 81 ilde toplamda bin 571 şarj istasyonun faaliyete geçmiş olacağını ifade etti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst