Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’un Yeni Test Sürüşü Beğeni Topladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’nin göğsünü kabartan yerli araçlarından olan Togg için geri sayım başladı. Doğuştan elektrikli olan yerli otomobil, bir test aşamasını daha başarı ile gerçekleştirdi.

Togg Gece Karanlığında Görüntülendi!

Bir süredir hazırlıkları devam eden ve sene başından bu yana pek çok farklı etkinlik kapsamında tanıtılan yerli otomobil Togg için geri sayım başladı. Gemlik tesisinde robot çalışmalarına başlanan ve boyasız denemeleri de gerçekleştiren Togg, trafiğe çıkmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Daha önce zorlu hava şartlarına karşın performansının test edilmesi amacı ile kış aylarında bir deneme sürüşü gerçekleştiren ve bu testten de başarı ile çıkmayı başaran yerli otomobil, geçtiğimiz günler de bir kez daha trafikte görüntülendi.

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz tarafından görüntülenen Togg’un, gece sürüşleri için trafikte olduğu tespit edildi. Aracın kimin tarafından kullanıldığı tespit edilememiş olsa da yerli otomobil yol tutuşu ve saniyeler içerisinde gözden kayboluşu, büyük takdir topladı.

Banttan İnmeye Hazırlanıyor!

Banttan İnmeye Hazırlanıyor!
2019 yılında başlayan çalışmaları hız kesmeden devam eden yerli otomobil Togg, tasarım çalışmalarının sonuna doğru yaklaşmaya başladı. Kendisi için özel olarak inşa edilen Gemlik tesisinde çalışmaları son sürat devam eden yerli otomobil için bu ay itibari ile deneme üretimlerine başlanacağı duyuruldu. Sertifikasyon çalışmaları için başvurularda bulunacak olan yerli otomobil Togg’un sene sonu itibari ile seri üretime geçmesi ve banttan indirilmesi bekleniyor. Yetkili isimler tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’nin ilk ve tek yerli elektrikli aracı 2023 yılının ilk üç ayında trafiğe çıkacak.

Fiyatı Konuşulmaya Başlandı!

Geçtiğimiz günlerde elektrikli otomobillerden alınan ÖTV oranlarına ilişkin düzenlemenin duyurulmasının ardından, Togg’un da satış fiyatı üzerinde konuşulmaya başlandı. Her ne kadar katıldığı bir etkinlik sırasında “Togg’un fiyatını piyasa belirleyecek” açıklamasında bulunan CEO Mehmet Gürcan Karakaş kafaları karıştırmış olsa da ÖTV düzenlemesinden sonra Togg’un C- SUV modeli için belirleyeceği satış fiyatı için tahmini rakamlar ortaya çıkmaya başladı. Yüzde 10’luk ve yüzde 40’lık ÖTV düzenlemesinin ardından yapılan hesaplamalara göre Togg’un 900 bin TL civarından satışa sunulacağı tahmin ediliyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst