Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’un Trafiğe Çıkış Tarihi Belli Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Döviz kurlarının ve altın fiyatlarının yukarı yönlü hareketleri, her sektörde olduğu gibi otomotiv sektöründe de fahiş fiyatların gözlenmesine sebep oldu. Hem üreticiye hem satıcıya hem de alıcıya ek maliyetlerin ortaya çıktığı şu günlerde, kendi aracının sahibi olmak nerede ise bir hayale dönüştü. Benzinli ve dizel araçların üretiminde gözlenen fahiş fiyatlandırmaların yanı sıra, iki yılı aşkın süredir tüm dünyayı etkisi altına almış olan koronavirüs salgını çip krizinin ortaya çıkmasına sebep oldu. Araç üretimini giderek daha da çıkmaza sokan bu durum, fabrikaların ara ara kapanmasına yol açtı.

Otomotiv sektörünün benzinli ve dizel araç üretiminde yaşadığı bu sorunlara ek olarak, ilgili araç gruplarının üretimlerinde ve de kullanımlarında doğaya zararlarının yüksek oranlarda olmasının tespit edilmesi, üretici firmaları ve ülke yönetimlerini araç üretimi konusunda farklı alanlara itti. Bu yönelimden doğan araç modeli ise elektrikli araçlar oldu. Elektrikli araç modellerinin doğaya nerede ise hiç zarar vermiyor olmaları ve diğer faktörlerin bir araya gelmesi, uzun vadede benzinli ve dizel araçlara göre daha büyük kullanım kolaylığı ve maddi getiri sağladığını ortaya çıkardı.

Bu faktörler çerçevesinde oluşan elektrikli araç pazarına, ülkemiz de yerli ve milli otomobil Togg ile dahil oldu. Bir süredir çalışmalarına devam edilen ve sene başında yurtdışı sahnesinde kendini gösteren Togg, o günden bugüne kadar hem ülkemizde hem de dünya basınında yer almayı başardı. Gelişmeleri yakından takip edilen ve henüz test aşamalarını tamamlamamış olan yerli otomobil Togg’un piyasaya ne zaman çıkacağı merak konusu olmuşken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu müjdesini verdi.

TOBB Başkanı Hizmet Binasının Açılışına Katıldı!

togg.jpg
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz günlerde Kastamonu’da düzenlenen hizmet binası açılış etkinliğine katıldı. Hisarcıklıoğlu etkinlik esnasında yaptığı konuşmada, yerli otomobil Togg’a dair önemli bilgiler paylaştı.

Fabrikanın Açılış Tarihi Belli Oldu!

Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu yapmış olduğu açıklamada Togg fabrikasının 29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile açılacağını bildirdi.

Togg’un Yollarda Görüleceği Tarih Resmen Açıklandı!

Togg’un yollarda görüleceği zamanı da açıklayan Hisarcıklıoğlu, 2023 yılının ilk üç ayında Togg’un trafiğe çıkacağını müjdeledi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst