Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’un Satış Fiyatında 908 Bin TL Detayı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Yerli otomobil Togg otomotiv sektörünü heyecanlandırmaya devam ederken aracın seri üretimi için geri sayıma başlandı. Kısa süre sonra üretim bandında yerini alacak olan yerli otomobil için yapılan fiyat tahmini, gündeme bomba gibi düştü. Tüketiciler, otomobilin seri üretimine ne zaman geçileceğini ve satış fiyatının kaç TL olacağını merak ediyorlar.

Geri Sayım Devam Ediyor!

2018 Haziran tarihinde duyurulan ve o günden bu yana çalışmaları devam eden yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg hem yerel hem de yabancı basının gündeminde yer almaya devam ediyor.

Üretim teknolojisinin gelişmiş olması ve bir araçtan çok daha fazlasını tüketicilere sunma hedefinde oluşu ile uzun süredir tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Togg hem tüketiciler hem de sektör temsilcileri tarafından yakından takip ediliyor. Sene başından bu yana hem farklı arazi yapılarına hem de zorlayıcı hava şartlarına karşı defalarca test edilen yerli otomobil Togg, şimdiye kadar gerçekleştirilen tüm test aşamalarından başarılı bir şekilde ayrıldı.

Kimi zaman firma tarafından yayınlanan test videoları kimi zaman ise kamuflajlı görüntülerini çekip yayınlayan sosyal medya kullanıcıları ile performansının üst seviyelerde olduğu gözlenen elektrikli otomobil, bu yönü ile araç tutkunlarını heyecanlandırmayı başarıyor. Geçtiğimiz haftalarda resmi kurumlar ve yetkililer tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda yerli otomobil Togg’un seri üretimine geçileceği bilgisi kaydedilmişti.

Nihayet sona gelindi ve yerli otomobilin seri üretimi için geri sayıma başlandı. Yerli otomobil için özel olarak inşa edilmiş olan Gemlik Fabrikası’nın 29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğer yetkililerin katılımları ile açılacağını belirten yetkililer, o gün itibar ile aracın seri üretimine de başlanacağına işaret etti.

ÖTV Düzenlemesinin Ardından Satış Fiyatı Gündeme Geldi!

ÖTV Düzenlemesinin Ardından Satış Fiyatı Gündeme Geldi!
Yerli otomobilin seri üretimine geçilmesine sadece 5 gün kala, firmanın araç için belirleyeceği satış fiyatına ilişkin tartışmalar da gündemden düşmemeye başladı. Giderek artan araç fiyatları karşısında Togg’un nasıl bir fiyat politikası izleyeceği merak konusu oldu. Şimdiye kadar yerli otomobil Togg’un olası satış fiyatına ilişkin birçok iddia ortaya atılırken temmuz ayında duyurulmuş olan elektrikli araç ÖTV düzenlemesi, Togg’un satış fiyatına ilişkin net bir hesaplamanın yapılmasını sağladı.

Togg’un piyasaya çıkışından önce hem altyapıyı hem de diğer konu başlıklarını hazır hale getirmek isteyen yetkililer, temmuz ayında elektrikli araçlar için bir ÖTV düzenlemesi yaptı. Yapılan düzenleme ile birlikte motor gücü 160 kW’ı geçmeyen ve 700 bin TL’lik ÖTV matrahının altında kalan araçlara, yüzde 10 ÖTV uygulanmasına karar verildi. Elektrikli araçlardan alınan ÖTV’nin yeni bir düzenlemeye tabi tutulmasının ardından yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un olası satış fiyatına ilişkin yeni hesaplar yapıldı.

Yerli otomobilin vergisiz satış fiyatının 700 bin TL civarında olduğunu baz alan uzmanlar, yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV eklenilmesi durumunda aracın en fazla 908 bin TL’den satışa sunulacağını ileri sürdüler. Ancak geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan yetkililer, bu fiyat tahmininin yüksek olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını ifade ettiler.
 

Ekli dosyalar

  • OTV-Duzenlemesinin-Ardindan-Satis-Fiyati-Gundeme-Geldi.jpg
    OTV-Duzenlemesinin-Ardindan-Satis-Fiyati-Gundeme-Geldi.jpg
    61.5 KB · Görüntüleme: 91
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst