Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG’da Sevindiren Gelişme! Test Sürüşlerine Başlandı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
265
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) ürettiği yerli otomobilde merakla beklenen sonuca doğru hızlı adımlar atılmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde prototip otomobili İstanbul Park’a çıkarak TOGG şimdi de sosyal medya hesabından heyecanlandıran bir duyuru yaptı. TOGG resmi sosyal medya hesabında, aracın test sürecine geçildiği duyurulduktan sonra bu paylaşım kısa sürede büyük ilgi gördü.

TOGG Test Sürecine Resmen Başladı

togg-test-sureci.jpeg
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun akredite test merkezi olarak adlandırılan özel bölümde aracın test sürüşleri yapılıyor. TOGG resmi sosyal medya hesabından konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaşılırken, vatandaşlar bu gelişmeyle birlikte büyük sevinç yaşadı. Yapılan paylaşımda akredite test merkezinde TOGG’un test sürecinin resmen başladığı duyuruldu.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun hangi test süreçlerinde geçtiğine dair bir video paylaşılması da vatandaşların dikkatinden kaçmadı. Merakla beklenen ve 2022 yılı içinde yollarda görülmesi planlanan TOGG için geri sayım devam ediyor. Test sürecinin en kısa sürede başarıyla tamamlanması ve aracın piyasaya bir an önce sürülmesi bekleniyor.

Yol Testi ve Dayanım Testi Yapılıyor

TOGG’un hangi testlere girdiğine dair yapılan paylaşımda bir video yer aldı ve şu ifadelere yer verildi: Ürün stratejimizin en önemli aşamalarından biri olan test süreçlerimiz, farklı lokasyonlardaki akredite test merkezlerinde başladı. Şasi prototipi yol testi, dayanım testi, aerodinamik ve aeroakustik testlerimiz planlarımız doğrultusunda devam ediyor.”

TOGG’un akredite merkezlerinde girmiş olduğu bu testler, aracın başarılı bir sürüş dinamiklerine sahip olması için çok önemli görülüyor. Bu testlerden başarılı bir şekilde geçmemesi halinde TOGG seri üretim sürecinin daha ileri bir tarihe ertelenebileceği öngörülüyor.

Bu yüzden uzun zamandır merakla TOGG’un piyasaya sürülmesini bekleyen vatandaşlar kritik olarak görülen test sürecini yakından takip ediyor. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun resmi web sitesi üzerinden bu test süreci ile ilgili detaylı bilgilerin önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,467
Mesajlar
5,077
Kullanıcılar
10,113
Son üye
Sdemirkal25
Üst