Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG’a Yapılan Hacker Saldırısı Hakkında Kritik Açıklama


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye’nin elektrikli yerli otomobili TOGG’un resmi Twitter hesabı hacker saldırısına uğradı. Yaşanan saldırı sonrasında Togg’dan resmi açıklama geldi! İşte detaylar… Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) resmi Twitter hesabı geçtiğimiz gün siber korsanların hedefi oldu. Kısa süreliğine hesabın kontrolünün kaybedilmesinin ardından bu saldırıya karşı yanıt ise gecikmedi.

Togg’un resmi Twitter hesabının çalınmasının ardından saldırıyı yapan grup ise merak edilmeye başladı. Bilgisayar korsanlarının hesabı ele geçirmesinin ardından Opensea üzerinden satışa sundukları NFT’ler ise dikkat çekti.

TOGG Twitter Hesabından NFT Sergilendi!​

TOGG Twitter Hesabından NFT Sergilendi!
Togg resmi Twitter hesabı bir önceki gün akşam saatlerinde hacker saldırısı sonrasından bilgisayar korsanlarının kontörlüne geçti. Bilgisayar korsanlarının ünlü NFT platformu OpenSea üzerinden satışa sundukları NFT’lerini hesap üzerinden sergilemeleri ise günde yarattı. OpenSea üzerinden satışa çıkardıkları NFT’lerin bu hesap üzerinden pazarlanmaya çalışılması konu hakkında bilgi sahibi olmaya birçok takipçinin ise kafasını karıştırdı.

TOGG Saldırısının Detayları Belli Oldu!​

Resmi Twitter hesabının ele geçirilmesinin ardından kısa süre içinde kurtarılan hesap sosyal medyada gündem oldu. 30 dakika boyunca ele geçirilen hesaptan bu süre zarfında sadece 1 tweet atıldığı belirlendi. Hesabın profil ve kapat resimleri de değiştirilmişti. Paylaşım yapılan tweette ise OpenSea NFT platformuna yönlendiren bir link bulunuyordu. ‘’RTFKT – MNLTH’’ adlı bir satıcının koleksiyonuna açılan link dikkat çekti. 11.28 ETH, yaklaşık 33 bin dolar seviyesinde bir satış fiyatının olduğu görüldü.

TOGG’dan İlk Resmi Açıklama Geldi!​

Hesabın ele geçirildiğini fark eden Togg yetkilileri ise kısa süre içinde müdahale ederek hesabı yeniden eski hale getirdi. Konuya ilişkin yapılan ilk açıklamada ise hesabın bir süreliğine kötü niyetli kişilerin eline geçirilmeye çalışıldığı ve kısa bir süre istenmeyen mesajların yayınlandığı belirtildi. Yaşanan bu olumsuz duruma anında müdahale edilerek hesap yönetiminin geri alındığı bilgisi paylaşıldı. Hesabı çalan kişi veya kişiler hakkında teknik incelemelerin de devam ettiği kaydedildi. Birçok kişi ise söz konusu saldırıyı kimin veya kimlerin yaptığını araştırmaya başladı.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst