Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg’a İlk Belediye Desteği Geldi! O Belediye Başkanı 38 Adet Talep Etti

ADMİN

Admin
Yönetici
Ekonomi piyasalarında gözlenen yükselen grafikler, geçtiğimiz senenin son ayında tarihi döviz kuru ve altın fiyatları seviyelerinin duyurulmasına sebep oldu. Bu durum birçok sektörün üretim sürecini direkt olarak etkilerken yedek parça maliyetlerine yansıyan yüksek oranlı zamlar, otomotiv sektörünün belini resmen büktü. Yedek parçaların artan maliyetleri karşısında sene sonunda zamlanmaya başlayan sıfır kilometre araç modelleri, doğrudan ikinci el araç modellerinin satış fiyatlarını da etkiledi. Yeni dönemde bu durum tersi yönde harekete geçeceği umut edilirken etkisini iyice arttıran çip krizi, zamlı fiyatlara yeni zamların eklenmesine yol açtı.

Araç fiyatlarında gözlenen yüksek oranlı artışlar, tüketicilerin araç sahibi olma hayallerini de suya düşürdü. İçten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerine yedek parça maliyetleri ve etkisini arttıran çip krizi sebebi ile yansıtılan yüksek oranlı zamlar, ülkelerden gelen sıfır karbon hedefi açıklamaları ile birlikte daha da yükseldi. Bu durum araç üreticisi firmaların üretim bantlarına benzinli ve dizel araçların yerine elektrikli otomobilleri çıkarmalarına aracılık etti.

Bir süre önce büyük firmalar tarafından duyurulmaya başlanan elektrikli otomobil modelleri, bugün birçok firmanın başlıca üretim ayağını oluşturmaya başladı. Tüketicilerin elektrikli otomobil fiyatlarına karşı temkinli davranması piyasada rekabeti kızıştırırken Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte rekor seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatları, tüketicilerin araç tercihlerini de değiştirmeye başladı. Yükselen akaryakıt fiyatlarını göz önünde bulundurduklarında elektrikli otomobil sahibi olmanın uzun vadede çok daha büyük bir avantajı beraberinde getireceğine karar veren tüketiciler, piyasada satışı yapılan elektrikli otomobil modellerini yakın takibe aldı.

Bu noktada devreye giren ve “biz de varız” diye Türkiye, yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un seri üretim sürecini resmen başlattı. Bir süredir çeşitli testlerden geçirilen ve sonuç olarak da her testten geçer not alan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretim bandına çıktı. Hem otomotiv sektörü hem de ülkenin gelişimi açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan yerli otomobilin ön satışı için şubat ayına işaret edilirken Togg’un Mart 2023 tarihinde trafikte olacağı belirtildi. Togg’un fabrikasında yaşanan gelişmeler hem yerel basın hem de yabancı basın tarafından yakından takip edilirken hükümet yetkilileri de yerli otomobil için önemli açıklamalarda bulundu.

Henüz fiyatı duyurulmamış olan Togg’un herkes tarafından erişilebilir fiyat düzeyinde olacağına dikkat çeken yetkililer, tüketicilerin elektrikli otomobil tercihlerini yerli otomobilden yana yapmaları gerektiğini ifade etti. Togg’a destek büyümeye devam ederken bir haber de Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden geldi. Kasım ayı toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, örnek teşkil eden bir adım attı.

Kasım Ayı Toplantısında Togg Detayı!

Kasım Ayı Toplantısında Togg Detayı!
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’nin milli otomobil çalışmasını tebrik etti ve hayırlı olmasını temenni etti.

38 Adet Togg Talebi!

Meclis toplantısında yapmış olduğu konuşmada Togg taleplerinin olduğunu belirten Büyükkılıç, şu ifadeleri kullandı: “Togg ile ilgili Kayseri’mize yakışacak şekilde 38 adet talepte bulunduk.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,476
Kullanıcılar
10,284
Son üye
hhso