Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Yeni Logosu Ne Anlama Geliyor? TOGG’un Yeni Logosu Tanıtıldı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Fikri ve sınai mülkiyeti tamamen Türkiye’ye ait küresel bir marka ortaya çıkarmak hedefiyle başlanan yerli otomobilde yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), marka ismini tescil ettirmesinden sonra şimdi de logosunu yeniledi. 2023 yılından itibaren seri üretime başlanması beklenen TOGG’un yeni logosu tanıtıldı.

İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılımı ile 27 Aralık 2019 yılında ön gösterim araçlarını tanıtan şirket, o günden bu yana çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Önemli bir bilinirlik seviyesine ulaşan TOGG ismini marka adı olarak kullanan şirket, logo seçimini de tamamladı. Vatandaşlar yeni TOGG logosunun ne anlama geldiğini ve hikayesini merak ediyor.

TOGG'un Yeni Logosu Oy Birliğiyle Seçildi

TOGG'un Yeni Logosu Oy Birliğiyle Seçildi
Edinilen son bilgilere göre hem yerli hem de global tasarım ajansları TOGG’un yeni logosunu belirleme sürecine dahil oldu. Bu zamana kadar Türkiye’de ve dünyanın pek çok önde gelen markasının logosunu tasarlayan marka ajansı CGH, çalışmalarıyla dikkat çekti. Bu ajansın hazırladığı logo tasarımı oylamada en yüksek puanı aldı ve TOGG’un yeni logosu olarak seçildi.

TOGG Logosu ne Anlama Geliyor?

Yazılımcıların kod yazarken sık kullandıkları bir terimi de ifade eden TOGG’un yeni logosunda iki ok görülüyor. Bu iki okun ortasında değerli taş (elmas) şeklini oluşturacak şekilde kaynaştığı belirtiliyor. Bu iki ok aynı zamanda Doğu ve Batı’nın bir araya gelmesini simgeliyor. TOGG yeni logosunda kullanılan Turkuaz rengi de Türk dünyasını temsil ediyor.

TOGG’un yeni logosu aynı zamanda yaşamı kolaylaştıran mobilite çözümlerine atıfta bulunuyor. Teknolojiyi ve insanı bugünde ve gelecekte kesişim noktalarında bir araya getiren bir şirket vurgusu yapılıyor. Edinilen bilgilere göre TOGG yeni logosu için Avrupa Birliği, ABD, Çin, Rusya, Azerbaycan, Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye’de gerekli tescil işlemlerinin başlatıldığı bildirildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst