Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Yayınladı! Yerli Otomobil Nereden, Nasıl Şarj Edilebilecek?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri sebebi ile üretim rotasını kısa süre içerisinde tamamen değiştirmek durumunda kalan araç firmaları, yeni dönemde tüketiciler tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyorlar.

Artan yedek parça maliyetlerinin yanı sıra devam eden çip krizinin de etkisi ile bütçelerine uygun satılık araç bulmak konusunda zorluk çeken vatandaşlar, araç üretici firmaların çoğunluk ile elektrikli otomobil üretimlerine yönelmiş olmalarının kendilerine sağlayacakları faydaları araştırıyorlar. Bir süredir benzinli ve dizel araçların üretimlerinde yaşanan problemlerden ötürü artan araç fiyatları, vatandaşların yeni dönemde kendi araçlarına sahip olma hayallerini ertelemelerine sebep oldu.

Ek olarak hali hazırda bir araç sahibi olan vatandaşlar da Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte tarihi seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatlarından ötürü zor günler geçirmeye başladı. Tüm bu durumlar karşısında elektrikli otomobil sahibi olmanın uzun vadede daha avantajlı olduğu kanaatine varan tüketiciler, özellikle yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’u, yakın takip altına aldı. Temmuz ayında Gemlik Fabrikası’nda deneme üretimlerine başlayan ve 29 Ekim tarihinde açılışı resmen gerçekleştirilmiş olan fabrikada seri üretim sürecine giren Togg için geri sayım devam ederken yerli otomobilin satış fiyatı şimdiden merak konusu oldu.

Yetkililerden gelen açıklamalara göre pazar ile rekabet edebilen bir fiyata sahip olacak olan Togg’un şubat ayı içerisinde ön siparişleri kabul edileceği öğrenilirken aracın net fiyatının da o zaman açıklanacağı bilgisi kaydedildi. Togg’un satış fiyatına ilişkin çeşitli iddialar ve tahminler gündemden düşmemeye devam ederken firmanın resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir video paylaşımı yapıldı.

Söz konusu videoyu “e- Nasıl Şarj Edilir Bu Elektrikli Otomobiller?” başlığı ile paylaşan firma, videoda Togg’un şarj edilme süresi ve menziline ilişkin oluşan soru işaretlerine yanıt verdi.

Togg Nasıl Şarj Edilecek?

Togg Nasıl Şarj Edilecek
Yerli otomobil Togg’un bataryasının şarj edilmesi, 3 farklı yöntem ile mümkün olacak. Birinci yöntemde aracın bataryası evden şarj edilebilecek, ikinci yöntemde yine evden ancak duvar tipi AC şarj istasyonu kullanılarak şarj edilebilecek, üçüncü yöntemde ise batarya şarj istasyonları aracılığı ile şarj edilebilecek.

Togg Kaç Saatte Şarj Olacak?

Togg bataryasının şarj edilme süreleri, batarya tipine ve şarj etme tercihine göre değişiklik gösterecek. 300+ km ve 500+ km olmak üzere iki farklı batarya tipine sahip olacak olan Togg’un, bu batarya çeşitlerine ve bataryayı şarj etmek için tercih edilen 3 yönteme göre şarj olma süreleri değişecek. Videoda yer alan bilgilere göre 300 km+ menzile sahip olan Togg, 24 saatlik süre içerisinde tam doluma ulaşacak.

AC tipi duvar şarj istasyonu ile 3- 6 saat arasında tam doluma ulaşabilecek olan 300+ km menzilli Togg, şarj istasyonlarında 30 dakikadan kısa bir süre içerisinde tam doluma ulaşabilme fırsatı bulacak. Videoda yer alan diğer bilgilere göre satın alınan Togg’un 500+ km menzile sahip olması durumunda aracın bataryası, istasyonlarında şarj edildiğinde 25 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst