Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg ve Shell Yeni İş Birliklerini Duyurdu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinin devam ediyor oluşu, çip krizinin giderek artan etkisi ve ülke yönetimlerinin karbon emisyonunu sıfırlama projeleri doğrultusunda üretimleri kısıtlanmaya başlanan içten yanmalı otomobillerden sonra gözler üretici firmalardan gelen elektrikli otomobil tasarımlarına çevrildi.

Son dönemlerde hem bilindik markalardan hem de sektöre henüz girmeye hazırlanan yeni markalardan arka arkaya gelene elektrikli otomobil tasarımları gündemde büyük yankı uyandırırken ülkemizin hazırlığı içerisinde bulunduğu yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg da büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Yıllar öncesinde planlanan ve bu yıl itibari ile test aşamaları bir bir tamamlanmaya başlanan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için geri sayım başladı. 29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde açılacak olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil sektörde büyük bir heyecan ile karşılanırken firmanın farklı projeleri de yakın takibe alındı.

Kurulduğu günden bu yana bir otomobil üretim firmasından çok daha fazlası olduğunun altını çizen Togg, bu kapsamda yerli otomobilin piyasaya çıkışından hemen önce tüm altyapı çalışmalarını tamamlamak üzere büyük adımlar attı. Bu kapsamda başta yerli otomobil için olmak üzere ülkede satışa sunulan tüm elektrikli otomobillerin daha konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmaları adına EPDK’ya şarj istasyonu kurulum lisansı başvurusunda bulunan Togg, Trugo markası adı aldın elektrikli şarj istasyonlarını inşa etmeye başladı.

Geçtiğimiz aylarda müjdesi verilen Trugo firması ile ülkenin yüzlerce farklı lokasyonunda elektrikli şarj istasyonu kurulacağını belirten Togg, bu kez de Shell ile anlaşmaya vardığını bildirdi. 81 ilin tamamında 180 kW ve üzer şarj cihazları ile bütün elektrikli araç kullanıcılarına hizmet verilecek olan iş birliğinin ayrıntıları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Anlaşmanın Detayları Belli Oldu!

Anlaşmanın Detayları Belli Oldu!
Shell& Turcas ile anlaşmaya varan Togg, Trugo’nun 81 ilin tamamında toplamda 600’ün üzerinde noktada bin adet yüksek performanslı şarj cihazı kurma hedefi için harekete geçti. Bu kapsamda 400 Shell istasyonunun belirlendiğini ifade eden firma, belirlenen lokasyonların 80’inde Shell& Turcas’ın, 320’sinde ise Trugo’nun cihaz kurulumlarından sorumlu olacağını belirtti.

Belirlenmiş olan 400 lokasyon üzerinde kurulacak olan yüksek performanslı şarj cihazlarının sayısı yaklaşık olarak 600 adet olarak açıklandı. Trafik yoğunluğunun yüksek olduğu noktalarda 25, daha az yoğun olduğu noktalarda ise 50 kilometrede bir şarj cihazı bulunacağını belirten firma, yüzde 20 olan batarya doluluk oranının 25 dakika içerisinde yüzde 80’e ulaştırılacağını ifade etti.

Togg CEO'su Konuştu!

Shell ile yapılan iş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, şu ifadeleri kullandı: “Altyapı ve şebeke çalışmalarımız sürüyor. İlk aracımızın C- SUV pazarına çıkma tarihi olan 2023 yılının ilk çeyreğinden önce kurumları tamamlamış olacağız.

Yeni iş birliğimiz kapsamında oluşturacak olduğumuz 400 lokasyona ek olarak dinlenme tesisleri başta olmak üzere belirlenen diğer 200’ü aşkın lokasyonda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlgili lokasyonlara ilişkin yeni iş birliği planlarımız da var.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst