Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg ve Milli Savaş Uçağı İçin Kritik Tarihler Belli Oldu


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Türkiye, özellikle son yıllarda başta savunma sanayi olmak üzere teknolojik sektörlerde ciddi adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle savunma sanayinde etkili olan SİHA’lar görev aldıkları bölgelerde savaşların kaderini değiştiriyor. İlk uçak gemisi TCG Anadolu ve ilk yerli elektrikli otomobil Togg hakkında gelişmeler yakından takip ediliyor.

Türkiye’nin son dönemde üzerine titrediği bu projelerde kritik tarihler yavaş yavaş netleşmeye başladı. Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk SUV modeli Togg, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaştı. Togg’un 2022 yılı sonlarında seri üretim bandından indirilmesi bekleniyor.

Bu projeler birer birer hayata geçerken, birçok proje de yakın gelecekte vitrindeki yerlerini alacak. Türkiye’nin son yıllarda uzay çalışmaları, insansız hava araçları ve sürücüsüz yerli otomobil gibi teknolojik gelişmelerde adını duyurması dünya basınında da geniş yankı buluyor.

İHA ve SİHA’lar Beğeni Topladı

İHA ve SİHA’lar Beğeni Topladı
Terör örgütü PKK ile mücadele başta olmak üzere Azerbaycan'ın Karabağ operasyonu ve Libya'da kullanılan İHA ve SİHA'lar, en başarılı projeler arasında gösteriliyor. En son Rusya-Ukrayna savaşında da dengeleri değiştiren bir yapısı bulunan Bayraktar TB2 SİHA’lar, dünya basınında dikkat çekiyor.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, ülkenin savunma sanayisi alanındaki başarısını şu sözlerle özetledi: “Dünyada SİHA'lar ile kazanılan ilk savaş Türk orduları tarafından kazanıldı. Şimdi daha ileri gidiyoruz. Kısa pistli gemilerden, uçak gemilerinden kalkıp inebilen SİHA'lar ve insansız savaş uçakları muharebe alanında devrim oluşturacak.” Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ) tarafından Milli Muharip Savaş Uçağı konusunda artık sona gelindiği öğrenildi.

Togg ve Milli Savaş Uçağı Tarihleri Belli Oldu

Türkiye'nin insanlı ve insansız son teknoloji kara araçları ve mühimmat ürünleri dışında en dikkat çeken projelerinden biri olan milli savaş uçağı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Türkiye'nin hava gücüne büyük bir katkı yapacak uçağın 2023'te hangardan inmesi, 2025-2026'da uçuş testlerinden sonra 2028 yılından sonrada orduya katılması bekleniyor.

Yerli elektrikli otomobil Togg ise 2022 yılında seri üretim bandından inecek ve siparişleri alınacak. Bunun ardından 2023 yılının ilk aylarında Togg yollarda görülmeye başlayacak. Avrupa'nın doğuştan elektrikli ilk SUV'u olan TOGG 3'üncü seviyeye hazır otonom (sürücüsüz) sürüş özelliği taşıyacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst