Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Üretim Bandına Çıkıyor! Satış Fiyatı Kaç TL Olacak?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ekonomi piyasalarının kötü bir gidişata sahip olduğu son dönem içerisinde otomotiv sektöründe de buna bağlı olarak yeni gelişmelere yaşanmaya devam ediyor. Artan hammadde fiyatları ve devam eden çip krizi sebebi ile içten yanmalı motorlara sahip olan araçların üretimlerinde ciddi sıkıntılar yaşanırken giderek artan ikinci el ve sıfır kilometre araç fiyatları da tüketicilerin ellerini kollarını bağlıyor.

Yeni dönemin gelişi ile birlikte fiyat başlığının yanı sıra ülke yönetimlerinden de sıfır karbon hedefi açıklamalarının gelmesi, otomotiv sektöründe köklü bir değişikliğe gidilmesine sebep oldu. Son dönemlerde içten yanmalı motorlara sahip olan yeni araç modellerindense elektrikli otomobillere ilişkin yapılan tanıtımlar, gündemde daha sık yer almaya başladı.

Bu durum sektörde bir devrimin gerçekleştiğine işaret ederken söz konusu piyasaya girmeye hazırlanan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 2018 yılında kurulan ve seneler sonra Türkiye’nin yerli otomobilini üretmek adına faaliyet göstermeye başlayan Togg, C segment SUV model aracı farklı iklim ve arazi koşullarında test ettikten sonra pazara giriş yapmak adına son düzlüğe girdi.

Yakın zaman içerisinde seri üretimine geçilecek olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde heyecanla beklenirken aracın satış fiyatı ise merak konusu oldu.

29 Ekim'de Seri Üretime Girecek!

29 Ekim'de Seri Üretime Girecek!
Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg bir süredir sektörde heyecan ile beklenirken nihayet son hazırlıklar tamamlandı. 29 Ekim tarihinde açılış töreni gerçekleştirilecek olan Gemlik Fabrikası ile birlikte seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil, gündemde en çok konuşulan konu başlıklarından birisi olmayı başardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğine gerçekleştirilecek olan Gemlik Fabrikası açılışına, yaklaşık olarak 4 bin kişinin katılım sağlayacağı hedefleniyor.

5 Ay Sonra Satışta!

Yarın seri üretimine başlanacak olan yerli otomobil Togg, yaklaşık olarak 5 ay sürecek olan homologasyon testlerinin ardından onay belgelerine kavuşacak ve 2023 yılının mart ayı itibari ile resmen satışa sunulacak.

İlk Yılda 18 Bin Araç Üretilecek!

Yarın itibari ile resmen başlayacak olan Togg üretim süreci için 2023 hedefleri de belli oldu. Daha önce Togg’a ilişkin açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ilk yıl için üretim hedefinin 17- 18 bin araç olduğunu belirtti. 2030 yılına kadar ise 5 farklı araç modelinden toplamda 1 milyon adet üretilmiş olması hedefleniyor.

Togg'un Satış Fiyatı Belli Oldu Mu?

Togg adına hazırlıklar devam ederken yerli otomobile ilişkin en çok konuşulan konulardan birisi de satış fiyatı oldu. Henüz resmi olarak açıklanmamış olan Togg satış fiyatı heyecan ile beklenirken son ÖTV düzenlemesi ile birlikte yerli aracın en fazla 908 bin TL’den satışa sunulacağı tahmin ediliyor.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst