TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Türkiye’nin Dört Bir Yanında Hızlı Şarj Olacak

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,113
Tepkime puanı
225
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) öncülüğünde gerçekleştirilen “Otomotiv Sektöründe Yeni Nesil Teknolojiler ve Otonom Araçlar” semineri büyük ilgi gördü. Alman-Türk Bilişim ve İletişim Teknolojileri İleri Araştırmalar Merkezi'nin de katkılarıyla gerçekleşen seminerde önemli açıklamalar yapıldı. Yerli otomobil TOGG, seminerin önemli konularından biri haline geldi.

Etkinlikte ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, GT-ARC Direktörü ve Berlin Teknik Üniversitesi Yapay Zeka Kürsü Başkanı Prof. Dr. Şahin Albayrak ve Ford Otosan Otonom Sürüş Sistemleri Lideri Berzah Ozan gibi önemli isimler yer aldı. Seminerde TOGG projesinin sadece elektrikli araç üretmek değil aynı zamanda batarya ve otonom araç teknolojileri gibi yeni teknolojileri barındırdığı belirtildi.

TOGG Bataryası Gemlik'te Üretilecek

TOGG Bataryası Gemlik’te Üretilecek
Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, Türkiye’deki üretim ve ARGE altyapısının güçlendirilmesini hedeflediklerini söyledi. Yerli otomobilin seri üretimiyle birlikte araçlarda kullanılacak bataryaların da Türkiye’de üretileceğine dikkat çekti. Kacı, TOGG ile dünya devi Farasis şirketinin batarya hücresi üretim faaliyetlerine yakın zamanda Gemlik’te başlayacağını duyurdu.

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Kacır, şunları söyledi: “Küresel firmaların da ülkemizde bu alanda artan ilgisine şahit oluyoruz. Ford, Türkiye'deki fabrikasında elektrikli ticari araç ve akü üretimi için 2 milyar euroluk yatırımını duyurdu. Bu yatırım ile Ford, kendisi ve Volkswagen için elektrikli ticari araçların üretimini gerçekleştirecek.”

Ülke Çapında Hızlı Şarj Olacak

Türkiye’nin TOGG hamlesiyle birlikte elektrikli mobilitenin yaygınlaşmasını destekleyecek şarj altyapısı konusunda çalışmalara hız verildi. Şarj istasyonları konusunda teknik standartları yayınladıklarını söyleyen Kacır, “İl il, ilçe ilçe şarj istasyonu ihtiyacını belirledik.

Buna yönelik destek mekanizmalarını tasarladık. 2022 yılı sonunda TOGG'un satışlarını destekleyecek şekilde, Türkiye'nin dört bir yanında hızlı şarj istasyonlarımızı hazır hale getirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı. Böylelikle TOGG, Türkiye’nin dört bir yanında hızlı şarj olabilecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,571
Kullanıcılar
5,190
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst