Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Şarj İstasyonu Şirketi Kuruyor! Bin Tane…


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Elektrikli otomobil pazarına yerli ve doğuştan elektrikli Togg ile giriş yapmaya hazırlanan Türkiye, altyapı çalışmalarını hızlandırdı. Hem yerli otomobil Togg için hem de günden güne artan elektrikli otomobil sayısı için yolların altyapısını kuvvetlendirme çalışmalarına başlayan ve bu doğrultu da şarj istasyonlarının inşası için start veren Türkiye’ye, Togg tarafından da destek geldi.

Togg’un seri üretimlerinin gerçekleştirileceği Gemlik tesisinin bitmesine sayılı günler kala test aşamaları hızlanan Togg, 2023 yılının ilk üç ayında pazara giriş yapacak. Togg’un yollarda olmaya başlamasından önce şarj istasyonlarının tamamlanmasını hedefleyen firmadan, açıklama geldi. Firma adına açıklamalarda bulunan Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’un şarjlı istasyonlar için bir şirket kuracağını ifade etti.

Togg CEO'su Panele Katıldı!

Son zamanlarda Togg’un teknik özelliklerine ve üretim süreçlerine ilişkin yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen Togg Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, geçtiğimiz günlerde “2023’e Doğru 2050 Ufku” başlık altında düzenlenmiş olan 21. Forum İstanbul Konferansları paneline katılım sağladı.

Panel esnasında otomotiv sektörüne ve Togg’a ilişkin açıklamalarda bulunan CEO Karakaş, sektörde oyunun kurallarının artık değiştiğini ve bunun tüketicilerin beklentilerinden ötürü gerçekleştiğini ifade etti.

CEO'dan Şirket Açıklaması!

CEO'dan Şirket Açıklaması!
Togg’un yollara çıkmasına oldukça az bir zaman kalan şarj istasyonları için altyapı çalışmalarının hız kazandığını ifade eden CEO Karakaş, bu çalışmalara aslında 2 yıl önce başlanmış olduğunu belirtti. Bakanlıkların ve Ankara’da bulunan ekip arkadaşlarının altyapı çalışmalarını takip ettiğini belirten CEO Karakaş, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Biz Togg olarak şarj istasyonları için bir şirket kurmaya karar verdik. Kuracağımız bu şirket ile Türkiye’nin bir ucundan diğer bir ucuna seyahatin gerçekleştirilebilmesi için bir altyapının oluşturulması adına harekete geçtik. Bizlere ülke genelinde, toplamda bin tane şar istasyonu lazım. Şu an siparişleri vermiş bulunmaktayız. Şarj istasyonlarının tedarik aşamasından sonra istasyonların hangi bölgelere kurulacağına ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

İki Ayrı Hesaplama Yapılacak!

Menzil başlığı altında iki ayrı konunun ele alınması gerektiğini ifade eden CEO Karakaş, 300 km menzil ve 500 km menzile göre hesaplamaların yapılacağını ifade etti. Karakaş, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde 25 kilometrede bir, daha az olduğu bölgelerde ise 50 kilometrede bir şarj istasyonu olmasını hedeflediklerini belirtti.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst