Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg, Şarj İstasyonu İçin Lisansı Aldı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Ekonomi piyasalarında gözlenen dalgalı hareketlerin araçların yedek parçalarının fiyatlarını arttırması ve yeni dönemde etkisini iyiden iyiye arttıran çip krizinin varlığı, araç üreticisi firmaları elektrikli araç tasarımına yöneltti. Ek olarak son yıllarda çevre kirliliğinin giderek artması sebebi ile alınan içten yanmalı motor üretimi kısıtlama kararları da firmaların elektrikli araç modellerine daha da eğilmelerini sağladı.

Firmaların elektrikli araç pazarının paylarını arttırmalarına, tüketicilerin büyük bir kısmından da destek geldi. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte giderek fahiş seviyelere doğru yaklaşan akaryakıt fiyatları, uzun vadede bakıldığında elektrikli otomobil kullanımının daha avantajlı olduğunun farkına varılmasını sağladı. Pek çok faktör çerçevesinde giderek genişleyen elektrikli otomobil pazarı, Türkiye’yi de harekete geçirdi.

Yaklaşık olarak 3 yıl önce duyurulmuş olan yerli araç için çalışmalarını hızlandıran firma, Togg için geri sayıma başladı. Togg’un test aşamaları hala sürerken, aracın deneme üretimleri için Gemlik Tesisi’nde hummalı bir çalışma başladı. Nerede ise inşasının yüzde 100’ü tamamlanmış olan Gemlik Tesisi’nin, bu ay itibari ile deneme üretimlerine başlaması hedefleniyor.

Bu esnada da başta Togg olmak üzere diğer elektrikli otomobiller için de altyapının uygun hale dönüştürülebilmesi adına çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda kendi şarj istasyonu kurmak ve altyapıyı Togg’un seri üretimi öncesi tamamlamak isteyen firma, yeni bir haber ile gündeme gelmeyi başardı.

Togg'un Lisans Başvurusu Onaylandı!

Togg'un Lisans Başvurusu Onaylandı!
Daha önce yapılan açıklamalarda Togg’un yalnızca bir otomobil üreten firma olmadığı ve bu kapsamda firmanın farklı alanlarda da faaliyet göstereceği bildirilmişti. Bu açıklamaları destekler nitelik olan ilk adımın atıldığı öğrenildi.

C- SUV modelinin seri üretimi için geri sayıma başlamış olan üretici firma, altyapı çalışmalarına başladığını duyurdu. Bu kapsamda EPDK’ya kendi şarj istasyonu projesini sunan Togg’un Trugo markası kapsamında elektrikli şark istasyonları için lisans onayı aldığı öğrenildi.

Şarj İstasyonu Kurulum Hedefi Belirlendi!

Elektrikli şarj istasyonlarını Trugo isimli firması dahilinde kuracak olan Togg, lisansı aldıktan sonra hızla çalışma sürecine girdi. Togg yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye genelinde toplamda 1000 adet şarj istasyonunun kurulacağı öğrenildi.

25 Dakikada Yüzde 80 Dolum Garantisi!

Trafiğin az olduğu bölgelerde 50 kilometrede bir, trafiğin sık olduğu yerlerde ise 25 kilometrede bir görülecek olan elektrikli şarj istasyonlarının, 25 dakikada yüzde 80’lik dolumu garanti edeceği bildirildi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst