Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Şarj İstasyonları İçin Düğmeye Bastı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Otomotiv sektörünün gelişmesi ve tüketici alışkanlıklarının değişmesi ile birlikte hızla trafikte yer almaya başlayan elektrikli otomobiller, diğer araç modellerine göre uzun vadede daha karlı oldukları için fazlaca tercih edilmeye başladılar. Bu noktada ilgili pazara yerli otomobil Togg ile dahil olmaya hazırlanan Türkiye, aracın trafiğe çıkmasına az bir zaman kala çalışmalarını hızlandırdı.

Bu ay içerisinde deneme üretimlerine başlayacak olan Togg, yıl sonunda seri üretime geçecek ve 2023 yılının ilk üç ayında da trafiğe çıkacak. Bu kapsamda altyapının hazır olmasını isteyen firma kendi şarj istasyonunu kurabilmek adına önemli bir adım atıldığının bilgisini paylaştı.
TOGG şarj istasyonları için düğmeye bastı!

EPDK’dan Togg’a Lisans Onayı!

İlk modeli olan C- SUV için geri sayıma devam eden Togg’dan, altyapı çalışmalarına ilişkin ilk adım geldi. Son yıllarda giderek artan elektrikli otomobil kullanımın yanı sıra yerli araç için de hazırlıklarını hızlandıran Togg, bir süre önce duyurmuş olduğu şarj istasyonu projesi için önemli bir adıma imza attı.

Togg tarafından yapılan resmî açıklamalara göre hem Togg hem de diğer elektrikli araç modelleri için büyük bir önem teşkil eden şarj istasyonları için düğmeye basıldı. Trugo firması adı altında kendi şarj ağını kurmak adına EPDK’ya lisans başvurusunda bulunduğunu belirten firma, EPDK’nın lisansı onayladığını müjdeledi.

1000 Adet Şarj İstasyonu Kurulacak!

Trugo ismi ile kurulan şarj ağı firması için EPDK’dan lisans onayı alan Togg, projesine ilişkin önemli bilgiler aktardı. Firma tarafından yapılan resmî açıklamalara göre bir yıl içerisinde Türkiye sınırlarına 1000’den fazla şarj istasyonunun kurulmasının hedeflendiği belirtildi.

2 bin soketli şarj istasyonları için çalışmalara başlayan Togg, ilgili istasyonların 81 ilin tamamında toplamda 600 noktada inşa edileceğini belirtti.

Şarj İstasyonlarının Özellikleri Belli Oldu!

Togg tarafından yapılan resmî açıklamalara göre şarj istasyonlarının trafiğin sık olduğu yerlerde 25 kilometrede bir, trafik yoğunluğunun daha az olduğu noktalarda ise 50 kilometrede bir kurulacaklarının bilgisi paylaşıldı.

Firma tarafından yapılan bir diğer açıklama ise istasyonların dolum hızlarına yönelik oldu. Gelen resmi bilgilere göre Trugo tarafından inşa edilecek şarj istasyonları, bir elektrikli aracı 25 dakikada yüzde 80’lik dolum noktasına ulaştırabilecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst