Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Robotları Parçalı Denemeleri Başladı!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Otomotiv sektörünün benzinli ve dizel araç üretimini kısıtlama kararı almasından sonra çalışmalarına hız verilen elektrikli otomobil modelleri, trafik akışı içerisinde ki yerlerini almaya başladılar.

Söz konusu elektrikli araç piyasasına yerli ve milli Togg ile dahil olmayı hedefleyen Türkiye de seri üretime geçilebilmesi adına hem Gemlik tesisinin hem de araç üretiminin çalışmalarına hız kazandırdı.

Togg Robotları Bir Sonraki Aşamaya Geçti!

Otomotiv sektörünün yeşil finansmanı desteklemesi ile birlikte ortaya çıkmış olan elektrikli araç piyasasına yerli otomobil Togg ile dahil olan Türkiye, ilgili araca yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda birçok test aşamasını tamamlamış olan araca ilişkin yeni bilgiler yayınlandı.

Togg tarafından yapılan resmî açıklamaya göre Togg’u üretecek robotlar, geçtiğimiz ay içerisinde parçasız denemelere başlamıştı. Bugün itibari ile basına düşen Togg haberlerine göre ise ilgili araç üretici 208 adet robotun, parçalı denemelere başladıkları bilgisi kaydedildi.

İnşaat Haziran'da, Üretim 2023'te!

İnşaat Haziran'da, Üretim 2023'te!
Togg’un 1 milyon 200 bin metrekarelik açık alan üzerine inşa edilen Gemlik tesisinin inşaatı, haziran ayının sonu itibari ile tamamlanmış olacak. Yılın son çeyreği itibari ile seri üretime hazır hale gelmesi planlanan yerli otomobil Togg, 2023 yılının ilk 3 ayı itibari ile de trafikte ki yerini alacak.

Togg'dan Beklenen Açıklama Geldi!

Bir süredir hem ülke gündemimizde hem de yurtdışı gündeminde başarı ile yer alan Togg, sona doğru yaklaşan fabrikası ve araç alışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Firma tarafından yapılan resmî açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Aracın homologasyon çalışmalarının test aşamalarının tamamlanmasından sonra 2023 yılının ilk çeyreği dahilinde C segmentinin ilk aracı olan SUV pazara çıkmış olacak. 2023 yılını takip eden yıllarda ise C segmentinin Sedan ve Hatchback modelleri üretim sırasına girmiş olacak. Daha sonra da B-SUV ve C- MPV de aileye katıla ve böylelikle aynı DNA2yı taşıyan 5 farklı model ile ürün gamı tamamlanmış olacak. Togg, 2030 yılına kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimi başarısı ile 1 milyon adet üretmeyi hedefliyor.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst