Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Renkleri Nelerdir? Togg 6 Rengi ve Anlamı


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Gelişen teknoloji ve değişen tüketici istekleri çerçevesinde harekete geçen sektörlerin başında gelen otomotiv sektörü, son yıllarda yeni araç modelleri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ekonomi piyasalarında gerçekleşen olumsuz gelişmeler sebebi ile artan yedek parça maliyetlerinin de etkisi ile üretim rotasını değiştirmek durumunda kalan otomotiv sektörü, devam eden çip krizi ve ülke yönetimlerinden gelen kısa vadeli sıfır karbon hedefleri sebebi ile elektrikli otomobil üretimlerine ağırlık vermeye başladı.

Son birkaç yıldır artan elektrikli otomobil üretimleri henüz istenilen pazar payına yaklaşamazken sektörde büyük yankı uyandıracağı tahmin edilen yerli otomobil Togg da seri üretim sürecini başlattı. 2018 yılında kurulan yerli firma, tüm fikirleri Türkiye’ye ait olan yerli otomobil Togg için kollarını sıvadı. Ürün gamında 5 farklı modeli barındırdığı belirtilen yerli otomobil Togg’un ilk olarak C segment SUV modeli ile piyasaya çıkacağı belirtilirken bu sene içerisinde yerli ve doğuştan elektrikli otomobil için pek çok farklı arazi ve iklim koşullarında test çalışmaları yapıldı.

Sene başından bu yana birçok farklı yurtiçi ve yurtdışı platformunda tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri ile bir araya getirilen yerli otomobil Togg, henüz piyasaya çıkmadan büyük dikkat çekmeyi başardı. Doğuştan elektrikli olan ve bu yönü ile de büyük fark yaratan Togg için geri sayım devam ederken sonunda büyük geldi ve otomobilin üretileceği Gemlik Fabrikası 29 Ekim tarihinde açıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve diğer hükümet yetkililerinin katılımları ile açılmış olan Gemlik Fabrikası’nda yerli otomobil Togg için seri üretim süreci başlatılırken otomobilin üretilecek olduğu farklı renklerin tanıtımları da yapıldı. 6 farklı renkte üretilecek olan Togg için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan da yeni bir renk talebi geldi.

Yerli Otomobilin Renkleri Belli Oldu!

Yerli Otomobilin Renkleri Belli Oldu!
29 Ekim Cumartesi tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretim süreci resmen başlatılmış olan yerli otomobil Togg, açılış töreninde renkleri ile tanıtıldı. 6 farklı renge sahip olacağı belirtilen Togg’un renkleri ve renklerin sahip olduğu anlamlar şu şekilde açıklandı:
  • Anadolu- Kırmızı: Anadolu topraklarının sahip olduğu tutkuyu ve cana yakınlığı temsil ediyor.
  • Pamukkale- Beyaz: Pamukkale Travertenleri’ni temsil ediyor.
  • Gemlik- Mavi: Zeytin ağaçlarının gölgesinde bulunan mavi suları temsil ediyor.
  • Kapadokya- Bej: Peri bacalarının bej rengi olan kum ve toprağını temsil ediyor.
  • Oltu- Siyah: Erzurum’un meşhur Oltu taşını temsil ediyor.
  • Gri- Kula: Kula’nın kayaçlarını, vadilerini ve doğal yapısını temsil ediyor.

Bir Renk Daha Eklenecek!

Açılış töreninden sonra açıklamalarda bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın renk skalasında yeşil rengin olmadığını belirttiğini ve şu ifadeleri kullandığını söyledi: “Karadenizlilere yanlış yapıyorsun. Karadeniz dendiğinde akla yeşil gelir. Yeşilin bulunmadığı böyle bir durum, bizi üzer. Tamam mı Gürcan?” Bu ifadelerden sonra Togg’un renklerine yeşil rengin de ekleneceği öğrenildi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst