Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG - Qualcomm Snapdragon İş Birliği


Tolgahan

Üye
Katılım
3 Ocak 2023
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
TOGG - Qualcom Snapdragon İş Birliği.jpg

Togg- Qualcomm Snapdragon iş birliği, son günlerde gündemde en çok konuşulan konu başlıklarından birisi oldu. Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un piyasaya çıkmasına sayılı bir zaman kala firmanın iş birlikleri artarken yeni iş birliğinin ne işe yarayacağı, hangi alanları kapsayacağı merak konusu oldu.

29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine geçilen ve şubat ayında da ön siparişleri kabul etmeye başlayacak olan Togg, akıllı cihaz piyasaya çıkmadan önce çeşitli iş birliklerine imza attı. Birçok farklı alanda faaliyet gösteren firma ile anlaşmaya varan ve firmaların faaliyetlerini yerli otomobil Togg’a entegre eden firma, dikkatleri üzerine çekti. Kurulduğu günden bu yana amacının bir elektrikli otomobil üretmekten çok daha fazlası olduğunu ve zaman içerisinde Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturacağını ifade eden Togg, bu kez de Qualcomm ile yeni bir iş birliğine imza attı.

Sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan yerli firma Togg, Qualcomm ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında akıllı cihazda Snapdragon’ın dijital kokpit platformlarının kullanılacağını ifade etti.

Togg Snapdragon Dijital Kokpit Platformu Nedir?

Togg Snapdragon dijital kokpit platformu sayesinde aracın dijital gösterge ve multimedya ekranlarına yeni fonksiyonlar kazandırılacak. Ek olarak yapay zeka yetenekleri de ekrana entegre edilecek. Bulut üzerinden bilgisayar görüşü desteği ve haberleşme desteği sağlanacak. Kullanıcılar bu ekranlar sayesinde konforlu ve kesintisiz bir sürüş deneyimi yaşayacak.

Togg Avalance Kripto Cüzdanı Nedir?

Togg Avalanche kripto cüzdanı da akıllı cihaz piyasaya çıkmadan önce tanıtılan hizmetlerden birisi oldu. Yerli firma tarafından yapılan açıklamaya göre Togg çevresi ile iletişim kurabilen, sorunlara karşı çözümler üretebilen ve bu çözümleri somut ürünler ve hizmet aracılığı ile kullanıcıya sunan akıllı bir cihaza dönüşecek. Ayrıca bu kripto cüzdanı sayesinde yerli otomobil akıllı ev cihazları ve akıllı şehirlerde yer alan tüm IoT cihazları ile entegreli bir şekilde çalışabilecek.

Togg’dan Qualcomm Açıklaması

Togg’dan Qualcomm Açıklaması.jpg

Togg Qualcomm iş birliği
açıklaması, gündemde sıklık ile konuşulan konulardan birisi oldu. Açıklamayı yapan isim olan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, Qualcomm iş birliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha fazlasını sunmayı hedefliyoruz. Snapdragon dijital kokpit platformları aracılığı ile kullanıcılarımıza akıllı ve konforlu bir deneyim imkanı sunacağız. Yeni nesil araçlar için Qualcomm ile çalışmalarımızı genişletmeyi sabırsızlık ile bekliyoruz.”

Qualcomm Yetkilisinden Togg İş Birliği Açıklaması

Qualcomm yetkilisinin Togg açıklaması da gündemde dikkat çeken konulardan birisi oldu. Firmanın GmbH Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Thomas Dannemann, Togg iş birliğine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Qualcomm Technologies, otomobil üreticilerinin hem yolcular hem de sürücüler için daha akıllı, güvenli ve bağlantılı bir sürüş deneyimi sağlamalarına katkıda bulunmayı garanti ediyor. Togg’un Snapdragon dijital kokpit platformlarına dayanan dijital olarak gelişmiş olan özellikleri yeni nesil elektrikli araçlarına entegre etmesini katkıda bulunmayı dört göz ile bekliyoruz.”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Katılım
11 Şub 2021
Mesajlar
242
Tepkime puanı
68
Akıllı cihaz diyorlardı. Bu da gerçekten hızlı bir veri akışı sağlayacak gelişmedir.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst