Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg, Plug And Play’in Türkiye Kurucu Üyesi Oldu!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
2018 yılında kurulan ve kurulduğu günden bu yana amacının yalnızca Türkiye’nin elektrikli otomobilini üretmek değil Türkiye’nin mobilite ekosistemini oluşturmak olduğunu belirten Togg, önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. 2022 yılının temmuz ayında Gemlik Fabrikası’nda C Segment SUV modelin deneme üretimlerine başlayan ve 29 Ekim tarihinde de aracı resmen seri üretim bandına çıkaran Togg, geçtiğimiz hafta tesiste otomotiv basınını ağırladı.

Devasa tesisin her noktasında rahatça çekim yapmalarına izin verilen otomobil gazetecilerine, firmanın CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş eşlik etti. Fabrikayı ziyaret ettikleri günden bu yana Karakaş’tan aldıkları bilgileri ve tesisin görüntülerini anlata anlata bitirmeyen gazeteciler, üretim sürecinde 250 akıllı robotun görev aldığını ve banttan her 3 dakikada bir aracın indiğini ifade etti.

Şubat ayında ön sipariş ekranı açılacak olan ve mart ayında da resmen trafiğe çıkacak olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg için çalışmalar son sürat devam ederken firmadan yeni bir haber daha geldi. Geçtiğimiz aylarda katılmış olduğu bir etkinlik kapsamında inovasyon platformu Plug and Play ile iş birliği yaptığını açıklamış olan firma, bu kez de bu iş birliğinin alanını genişlettiğini duyurdu.

Kurucu Üye Oldu!

Temmuz ayında Almanya Stuttgart’ta düzenlenmiş olan Startup Autobahn Expo 2022 etkinliği kapsamında Plug and Play ile iş birliği yaptıklarını duyuran yerli firma Togg, bu iş birliğini farklı platformlara taşıdıklarını açıkladı. İnovasyon platformu ile yapmış oldukları iş birliği kapsamında uluslararası Mobilite Hızlandırma Programı başlatan ve sonrasında da platform tarafından desteklenen Startup Autobahn’a üye olan Togg, yeni bir gelişime imza attı. Edinilen bilgilere göre yerli firmanın “Akıllı Şehirler” programı için Plug and Play’ın Türkiye ekosisteminin kurucu üyesi olduğu öğrenildi.

CEO Karakaş'tan Açıklama!

CEO Karakaş'tan Açıklama!
Kurucu üyesi oldukları programa ve Plug and Play ile yapılan iş birliğine ilişkin açıklamalarda bulunan CEO Mehmet Gürcan Karakaş, şu ifadeleri kullandı: “Mobilite ekosisteminin şekillenmesinde start- up’lar kritik rol oynuyor. Bunun nedeni ise günümüzde inovatif teknolojilerin ne otomotiv sektöründe ne de kurumsal şirketlerde bulunmuyor olması. Bu inovasyonlar genellik ile çevik, küçük ve yaratıcı girişimciler yani start- up’lar tarafından geliştiriliyor.”

Başvurular Açıldı!

Plug and Play ile yapılan iş birliği kapsamında ülkemizde yürütülecek olan Akıllı Şehirler programı ile mobilite ekosistemine büyük bir katkı sağlayacaklarına inandıklarını ifade eden Karakaş, yanı sıra yine Plug and Play ile yürütülen Mobilite Hızlandırma Programı için başvuru ekranlarının erişime açıldığını belirtti.

Plug and Play Kurucusundan Togg'a Övgü!

Togg ile yaptıkları iş birliğinden ötürü mutlu ve gururlu olduklarını belirten Plug and Play CEO ve kurucusu Saeed Amidi, Togg’un mobilite ekosistemini kurmak adına sahip olduğu vizyonun çok heyecan verici olduğunu ifade etti. Amidi, sözlerine şu şekilde devam etti: “Togg Teknoloji kampüsü şu ana kadar gördüğüm en iyi kampüslerden biri. Bu kampüs için Togg’u ve Türkiye’yi çok tebrik ediyorum.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst