Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Patronu Konuştu: İsteyen Herkes Alabilir!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türkiye’de milyonlarca vatandaşın heyecanla beklediği Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) marka otomobillerin üretim aşaması devam ediyor. Basına röportaj veren TOGG CEO'su M. Gürcan Karakaş, üretim, satış, şarj ve bayi altyapısı hakkında önemli açıklamalar yaptı.

TOGG’un en yetkili ismi, isteyen vatandaşların ilk üretilen TOGG’lara sahip olabileceğini söyleyerek müjdeli haberi verdi.

Vatandaşlar TOGG Satın Alabilecek Mi?

Vatandaşlar TOGG Satın Alabilecek Mi?
TOGG hakkında kafalarda soru işareti bırakan en önemli konu, aracın üretim ve satış maliyetleri oluyor. Bu konuyla ilgili sorulara yanıt veren Karakaş, ekibiyle 1.5 yıldır fiyat konusunu tartıştığını, fiyatlandırmanın 2022 sonu ve 2023 yılı başındaki seviyeye göre rekabetçi olacağını söyledi: “Fiyatı o zamanki koşullar belirleyecek. Adetsel olarak baktığımızda ise kamunun bizden 15 yılda 30 bin adet alımına yönelik bir anlaşması var.”

İlk üretilen TOGG yerli otomobile yığın şekilde alımlar yapılmayacağını bekleyen CEO Gürcan Karakaş şunları söyledi: “Bunu ilk etapta bir yığın şeklinde alacaklarını düşünmüyorum. Zaten onlar da istemez. Dolayısıyla ilk üreteceğimiz araçlara herkese ulaşacak.”

2030’a Kadar 1 Milyon Araç Üretilecek

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, 2030 yılına kadar 5 farklı segmentte 1 milyon 80 bin adet araç üretmeyi planladıklarını söyledi. Bunun yıllara göre değişimi ve segment planlaması hakkındaysa şu bilgileri verdi: “İlk olarak yıllık üretimi 100 bin adet, sonraki üretimleri 175 bin adet olarak belirledik. Ama yoğun talep gelmesi halinde 3 ay öncesinde kapasitemizi çok hızlı artırabiliriz. İlk üretimlerimiz C-SUV ile başlayacak takip eden dönemde B-SUV ve sedan modelimiz olacak.”

TOGG üretiminde tüm tedarikçiler belirlendi. Mevcut koşullar altında TOGG tedarikçilerinin yüzde 75’i yerli iken yüzde 25’i yabancı. İlk etapta yüzde 51 yerlilik oranıyla pazara çıkılacağını belirten Karakaş şunları ekledi: “3 yıl içinde yüzde 68 yerlilik hedefimiz var. Stratejik teknolojilerin yerlileşmesi için çaba göstereceğiz. Bununla ilgili yatırımlarımızda başlamış durumda.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst