Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Otomotiv Sektörüne Yol Gösteriyor


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Türk otomotiv tedarik sanayisi ve sektörün dijital dönüşümü hakkında açıklamalar yapan Albert Saydam, TOGG için ayrı bir parantez açtı. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, Türk otomotiv sanayisini 15 yıldır ihracatta lokomotif sektör olduğunu hatırlattı.

İhracattaki her 6 doların bir dolarını otomotiv sektöründen elde ettiklerini söyledi. Dünya otomotiv sektöründen Türkiye’nin adlığı payın ise yüzde 1.5 ile 1.7 arasında olduğunu kaydetti.

Salgın Otomotiv Tedarik Zincirini Olumsuz Etkiledi

Salgın Otomotiv Tedarik Zincirini Olumsuz Etkiledi
Global anlamda otomotiv sektörüne yeni fırsatlar olduğunu dile getiren Saydam, “Bazı fırsatlar var önümüzde. Doğru adımlar atıldığında, bu fırsatlar gerçeğe dönüştürüldüğünde bu oranın yüzde 2 hatta yüzde 2,5’e çıkması mümkün.” dedi. Salgın yüzünden tedarik zincirinde ciddi aksamalar meydana geldiğini hatırlatan TAYSAD Başkanı, otomotiv sektöründe yurt dışındaki ticaretin önemini vurguladı.

Albert Saydam yabancı yatırımcıların Türk otomotiv sanayisine ilgi gösterdiğini belirtirken son 2 yıl içinde peş peşe anons edilen yatırımlar olduğunu söyledi: “Yeni yatırımların ilk nedeni, Türk otomotiv tedarik sanayisinin gelmiş olduğu seviye. İkincisi de Türkiye'de ana sanayilerin lanse etmiş oldukları, tanıtmış oldukları yeni platformlar. Yeni platformlar sadece görüş anlamında değil, yeni teknolojiyi kullanan platformlar. Sonuçta bu platformlar ülkemizde üretildiği sürece yurt dışından da yatırımcı çekeceğimiz ortada.”

TOGG Elektrikli Araç Dönüşümünde Boy Aynası

TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Saydam, TOGG, Ford Otosan, Oyak Renault ve Tofaş gibi otomotiv firmalarının elektrikli dönüşüm stratejilerine değindi. Bu sektörde doğru adımların atılmaması halinde geride kalabileceklerini söyleyen Saydam, TOGG projesinin otomotiv sektörü için önemini vurguladı: “TOGG projesi hepimiz için tam bir boy aynası.

Sadece rekabetçilik anlamında değil, bir elektrikli araçta neyi yapıp, neyi yapamadığımızı görüyoruz. Yapanlar bu rekabet üstünlüğünü korumaya çalışırken, yapamayanlar alternatif çözümler veya daha doğrusu kendi içindeki süreçleri iyileştirme yoluna gidiyorlar.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,074
Kullanıcılar
10,088
Son üye
drozy73
Üst