Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Ortakları Hangi Şirketler?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Togg’un ortak olduğu şirketler, yerli otomobilin piyasaya çıkmasına oldukça az bir zaman kala tekrar araştırılmaya başlandı. “Yerli firma, yerli otomobil” ifadeleri ile manşetlere konu olan Togg’un, yabancı ortaklara sahip olup olmadığı merak konusu oldu.

Son dönemlerde hem ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri hem koronavirüs sebebi ile etkisini iyice arttıran çip krizi ve bazı diğer faktörler nedeni ile üretici firmalar tarafından ağırlık verilmeye başlanan elektrik otomobil üretimleri, Türkiye’nin de dahil olmaya hazırlandığı bir pazarın oluşmasını sağladı. Bu pazara yerli otomobil Togg ile dahil olmaya hazırlanan Türkiye, yerli firmasının başarısı ile hem yerel basında hem de yabancı basında oldukça yankı uyandırmayı başardı.

Türkiye’nin kısa zaman içerisinde yerli otomobil üretimi konusunda kat ettiği mükemmel yol, otomobil üretici firmanın da araştırılmasını sağladı. Bu kapsamda Togg firmasının yönetiminin tek elde mi olduğu yoksa firmanın ortaklı mı olduğu, araştırma başlıklarına konu olmaya başladı. Bu kapsamda şirketin kurulduğu ilk gün itibari ile yapılmış olan hisse dağılımı açıklamasına göre Togg firmasının ortağı olan şirketler şu şekilde duyuruldu:
  • Anadolu Grup
  • BMC
  • Turkcell
  • Zorlu Holding
  • TOBB

Togg Ortakları Ne Kadarlık Hisseye Sahip?

Togg Ortakları Ne Kadarlık Hisseye Sahip?
Togg firmasının ortaklarının hisse dağılımı, firmanın tek ele ait olmadığının öğrenilmesinden sonra merak edilmeye başlandı. Firmada hisseye sahip olan 5 şirketin hisse oranları, arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya başladı. Son dönemlerde yalnızca araç üretimi konusunda değil farklı alanlarda da girişimler sergileyen Togg firmasının ortaklarına ait olan hisse oranları, şu şekilde bildirildi:
  • Anadolu Grup: Yüzde 23
  • BMC: Yüzde 23
  • Turkcell: Yüzde 23
  • Zorlu Holding: Yüzde 23
  • TOBB: Yüzde 8

Togg Nerede Üretiliyor?

Yerli otomobil Togg’un üretim yeri, aracın piyasaya çıkmasına oldukça az bir zaman kala sıklık merak edilen konu başlıklarından birisi olarak gündeme gelmeye başladı. Aracın üretim çalışmalarının nerede devam ettiği hem yerli basında hem de yabacı basında yer almaya devam ediyor. Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, 2020 yılında inşaatına başlanmış ve geçtiğimiz ay inşaatının tamamlandığı duyurulmuş olan Gemlik Tesisi’nde üretilecek.

Togg'un Seri Üretimi Ne Zaman Başlayacak?

Yerli otomobil Togg’un seri üretime geçiş tarihi, aracın piyasaya çıkmasını dört gözle bekleyen yerli ve yabancı tüketiciler ile yatırımcılar tarafından oldukça merak edilmeye başlandı.

Daha önce konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan firma yetkilileri, aracın seri üretimine geçilecek olan resmi tarihin, 29 Ekim 2022 olduğunu belirtti. Yetkililer, bu tarihin aynı zamanda Gemlik Tesisi’nin açılış tarihi olduğunu da ifade ettiler.

Togg Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Yerli otomobil Togg’un satışa sunulacağı tarih, elektrikli bir otomobile sahip olmak için yerli aracın çıkmasını bekleyen tüketiciler ve yatırımcılar tarafından merak edilmeye başlandı. Konuya ilişkin yapılan önemli açıklamalar sonucunda, yerli otomobil Togg’un trafiğe çıkacağı net tarihe ilişkin resmi bir bilgi henüz verilemedi.

Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un trafiğe çıkacağı tarih net olarak bilinmiyor olsa da yetkililer aracın 2023 yılının ilk üç ayında yollarda olacağını bildirdiler.

Togg'un Fiyatı Belli Oldu Mu?

Yerli otomobil Togg’un satış fiyatı hem yerel hem de yabancı basın tarafından oldukça merak ediliyor. Söz konusu merakın giderilmesi açısından henüz resmi bir açıklamada bulunmayan firma, aracın fiyatının trafiğe çıkış tarihinde belli olacağını ima etti.

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Togg CEO’SU Mehmet Gürcan Karakaş, aracın fiyatının pazar tarafından belirleneceğine dikkat çekmişti.
 
Son düzenleme:


Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst