Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Nerede Sergileniyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Togg’un sergilendiği yerler, yerli otomobili yakından görmek isteyen tüketiciler ve yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılan konu başlıkları arasında yer alıyor. Yerli otomobilin trafiğe çıkmasına az bir zaman kala aracın özelliklerine ve tasarımına yakından şahitlik etmek isteyen tüketici ve yatırımcılar, doğuştan elektrikli otomobile nasıl ulaşabileceklerini merak ediyorlar.

Sene başından bu yana birçok yerel ve uluslararası platformda adı geçen yerli otomobil Togg, yakın zamanda bir yerde sergilenmeyecek. Yetkililer, en son temmuz ayında ikinci modeli ile görücüye çıkmış olan yerli otomobilin, yakın zamanda herhangi bir platformda sergileneceğine dair henüz bir açıklama yapmadılar.

Togg Nerelerde Sergilendi?

Togg’un nerelerde sergilendiği yerler de arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yerli imkanlar ile üretilmiş olan doğuştan elektrikli otomobilin yerel basında olduğu kadar yabancı basında da yer alıp almadığı büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Yerli otomobil Togg, sene başından bu yana 3 büyük platformda sergilendi.

İki tanıtım organizasyonunda C segment SUV modeli, bir tanıtım organizasyonunda ise Togg’un Sedan modeli halka ve organizasyon katılımcılarına tanıtıldı. Togg, ilk olarak 2022 yılının başında Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ve “dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği” olarak tanımlanan CES Fuarı’nda görücüye çıktı. 5- 7 Ocak tarihleri arasında düzenlenen etkinlik kapsamında katılımcıların beğenisine sunulan C segment SUV modeli, o dönem içerisinde yabancı basında büyük bir yankı uyandırmayı başardı.

Togg’un C segment SUV modeli ikinci kez yurt sınırları içerisinde katılımcıların beğenisine sunuldu. Türkiye’de ilk kez düzenlenen Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde basına tanıtılan yerli otomobil, ATO Congresium’da büyük ilgi gördü. Togg’dan gelen son tanıtım haberi ise C segment SUV modeli için değil ürün gamında bulunan ikinci araç olan Sedan modeli için oldu.

Geçtiğimiz haftalarda resmi Twitter hesabından bir duyuru yayınlayarak Togg’un Sedan modelinin halkın beğenisine sunulacağını bildiren firma, aracı İstanbul’da bulunan Zorlu Center’da sergiledi.

Togg'da Son Durum Ne?

Togg'da Son Durum Ne?
Togg’un son gelişmeleri hem yerel basın hem de yabancı basın tarafından oldukça merak ediliyor. Aynı zamanda elektrikli otomobil alma niyetinde olan ve bunun için de yerli otomobilin piyasaya çıkmasını bekleyen tüketiciler ve yatırımcılar da Togg’un son gelişmelerini sıklık ile araştırmaya devam ediyorlar.

Togg tarafından yapılan açıklamalara göre aracın seri üretimine geçilecek olan fabrikanın inşaatı tamamlandı. Araç deneme üretimlerinin yapıldığı şu günleri tamamladıktan sonra seri üretime hazır hale gelmiş olacak. Deneme üretimleri ise 208 robot tarafından aktif olarak yapılmaya devam ediliyor.

Togg'un Fabrikası Nerede?

Togg’un fabrikasının bulunduğu yer, arama motorlarında sorgulanan konu başlıklarının arasında yer alıyor. Tüketiciler, yatırımcılar ve yabancı basın, çok ses getiren ve pazarda büyük bir yere sahip olacağı düşünülen Togg’un, nerede üretileceğini merak ediyorlar. Togg, 2020 yılında inşaatına başlanmış ve yakın zamanda da tamamlanmış olan Bursa Gemlik Tesisi’nde seri üretime geçecek.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg’un seri üretime geçiş tarihi, aracın trafiğe çıkmasını sabırsızlık ile beklene yatırımcılar ve tüketiciler tarafından araştırılmaya devam ediliyor. Özellikle Rusya- Ukrayna savaşının başlaması ile birlikte oldukça yüksek seviyelere ulaşan akaryakıt fiyatları karşılığında ezilen vatandaşlar, uzun vadede daha karlı olacağını düşündükleri elektrikli otomobil satın alma işlemleri için yerli otomobilin seri üretime geçmesini bekliyorlar.

Togg’a ilişkin yapılan son açıklamalara göre yerli otomobil, Gemlik Tesisi’nin resmi açılışı ile birlikte seri üretime geçecek. Fabrikanın açılacağı tarih ise 29 Ekim olarak açıklandı.

Togg Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Togg’un trafiğe çıkış tarihi, yerli bir elektrikli otomobili trafikte görecek olmanın heyecanı içerisinde olan tüketiciler ve yatırımcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş ve diğer yetkili isimlerin yapmış oldukları son açıklamalara göre Togg, 2023 yılının ilk 3 ayında trafikte olacak.

Togg Kimlere Satılacak?

Togg’un kimlere satılacağı aracın seri üretimine geçilmesine aylar kala sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Yapılan resmi açıklamalara göre aracın ilk sahibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak, sonrasında ise diğer devlet büyükleri Togg’u satın alma fırsatı bulacak. Devlet büyüklerine ayrılan araçların sahiplerini bulmasından sonra Togg, herkes tarafından satın alınabilecek.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst