TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG nedir?

Admin

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,114
Tepkime puanı
225
TOGG nedir? Yerli otomobilin üretileceğine dair yapılan açıklamalarla birlikte TOGG’nin ne olduğuna dair de kamuoyunda ciddi bir merak oluşmaya başladı. Peki, bu TOGG nedir?

TOGG nedir?​

Ülkemizin yerli otomobilinin üretim sürecinin hız kazanmasıyla birlikte, farklı kavramlar da karşımıza çıkmaya başladı. Özellikle ilk yerli otomobile dair, detaylı bilgi paylaşımı ve açıklamalarla nabzı tutan TOGG Türkiye’nin Yerli Otomobili Girişim Grubu anlamına geliyor. Yerli otomobile dair yeni görüntüleri de paylaşan TOGG yani Türkiye’nin Yerli Otomobili Girişim Grubu tüm süreci yakından takip ediyor. Proje içerisinde yer alan diğer şirketlerin de bu girişim grubuna dâhil olduğu biliniyor.

TOGG Sosyal Platformlarda​

Kitle iletişim araçlarının gelişmesi ile birlikte, ister özel ister devlet kaynaklı olsun hemen her projenin, sosyal medya kanalıyla temsili söz konusu oluyor. Kısa bir süre sonra tanıtımı yapılacak olan ilk yerli otomobile ilişkin gelişmeleri ise, TOGG’nin Twitter üzerinden yatığı güncel paylaşımlarla takip edebiliyorsunuz. TOGG nedir? Sorusuna yanıt olarak, ülkemizin ilk yerli otomobilini üretecek olan şirketler grubunun bir araya gelmesiyle birlikte oluşan girişimci topluluğudur diyebiliriz. [caption id="attachment_118" align="alignnone" width="800"]
TOGG nedir?
TOGG nedir?[/caption]

TOGG’de Hangi Şirketler Bulunuyor?​

Yerli otomobilin üretimine dair belli yüzdelerle güçlerini birleştiren şirketlerin bir araya gelmesiyle oluşan Yerli Otomobili Girişim Grubu yani TOGG, 25 Haziran 2018 tarihi ile kuruldu. TOGG çatısı altında bulunan şirketler, Zorlu Gurup, Kök Grubu, BMC, Anadolu Gurubu, Türkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği güçlerini birleştirerek ülkemizin yeni otomobilini üretmek için üzerlerine düşeni yapıyor.

Son teknolojik tasarımlarla yeni nesil bir yerli otomobil üretimi için kolları sıvayan TOGG, elektrikli ve aynı zamanda bağlantılı olarak ifade edilen otomobiller geliştiriyor. Üretilecek otomobil yerli sermaye olmasının yanı sıra, doğaya dost enerjilerle destekleniyor. Üretilecek olan yerli otomobil, elektrikli olma orta büyüklüğe sahip C segmenti sportif ve çok amaçlı özellikleriyle kamuoyunun beğenisine sunulacak.

Piyasaya sürülecek yerli otomobil etrafından oluşacak ağ sayesinde, farklı alanlarda faaliyet gösteren yeni iştiraklerin de ortaya çıkarılması hedefleniyor. TOGG nedir? Konusu ile ilgili olarak belirtilebilecek diğer bir nokta da, yeni iş fikirleri ve yeni ortaklıkların oluşmasını sağlayacağı olacak.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Çevrimiçi

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
1,925
Mesajlar
3,576
Kullanıcılar
5,226
Son üye
Google'da Bizleri Takip Ediniz!


Anasayfa Kayıt Ol Giriş Yap
Üst