Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Togg’un seri üretime geçiş tarihi, son günlerde arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Elektrikli otomobil pazarına yerli ve doğuştan elektrikli otomobili ile giriş yapmaya hazırlanan Türkiye de yabancı basında sıklık ile bu başlık ile yer almaya başladı.

Son dönemlerde yukarı yönlü hareketleri hızlanan ekonomi piyasaları araç üretiminde kullanılan yedek parçaların fiyatlarında da artışların gözlenmesine sebep oldu. Ek olarak 2020 yılında Çin’in Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan ve belirli bir dönem boyunca fabrikaların kapalı kalmasına sebep olan koronavirüs salgını da çip krizinin yaşanmasına yol açtı.

Tüm bu değişkenlerin etkisi ile birlikte arta sıfır kilometre araç fiyatları, ikinci el araçların fiyatlarının da yükselmesine neden oldu. Bu kapsamda üretici firmalar içten yanmalı motorlara sahip olan araç modellerini üretmektense uzun vadede daha çok kazandıran elektrikli otomobil modellerinin üretimine ağırlık vermeye başladı.

Son yıllarda üretimleri artan ancak bu sene itibari ile üretimlerine daha da hız kazandırılan elektrikli araç modelleri, pazarda yeni bir alanın oluşmasını sağladı. Bu kapsamda hemen hemen her firma, elektrikli otomobil modelleri tasarlamaya başladı. Modellerden birisi de Türkiye’ye ait oldu. Elektrikli otomobil pazarına yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg ile dahil olmaya hazırlanan Türkiye’nin, aracın seri üretimine ne zaman geçiş yapacağı merak konusu oldu.

Hem yerli basında hem de yabancı basında sıklık ile yer alan bu konu, büyük ilgi görmeye başladı. Bu kapsamda yerli firma tarafından yapılan açıklamalara göre araç, 29 Ekim tarihinde seri üretime geçecek ve hızla üretilmeye başlanacak.

Togg Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Togg Ne Zaman Satışa Sunulacak?
Togg’u satışa sunulacağı tarih hem tüketiciler hem de yerel basın hem de yabancı basın tarafından oldukça merak ediliyor. Yerli ve doğuştan elektrikli otomobil trafiğe ne zaman çıkacağını merak edenler, firma tarafından yapılan resmi açıklamaları yakından takip etmeye devam ediyorlar.

Yerli firma Togg, aracın trafiğe çıkış tarihine ilişkin henüz net bir tarih veremedi. Ancak CEO Mehmet Gürcan Karakaş ve diğer yetkililer tarafından yapılan resmi açıklamalara göre sene sonuna doğru seri üretimine geçilecek olan yerli otomobil, 2023 yılının ilk üç ayında trafiğe çıkmış olacak.

Togg Kaç Paraya Satılacak?

Togg’un satış fiyatı, son dönemlerde sektöre ilişkin en çok merak edilen konu başlıklarından birisi oldu. Yerli aracın trafiğe çıkacağı tarihi dört göz ile bekleyen tüketiciler ve yatırımcılar, yerli araca sahip olabilmek için kaç parayı gözden çıkarmaları gerektiğini tahmin etmeye çalışıyorlar.

Togg’un satış fiyatına ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Kendisine sıklık ile yönlendirilen sorulardan birinin Togg’un satış fiyatına ilişkin olduğunu belirten CEO Mehmet Gürcan Karakaş, hiçbir firmanın satış tarihinden önce böyle bir öngörüde bulunamayacağını bildirdi. Ayrıca CEO Karakaş, Togg’un fiyatının pazar tarafından belirleneceğine dikkat çekti.

ÖTV Düzenlemesine Göre Togg Fiyatı

ÖTV düzenlemesinden sonra Togg’un satış fiyatı, birçok uzmanın güncel başlıklarından birisini oluşturdu. Elektrikli otomobillerden alınan ÖTV oranlarının düzenlenmesi konusunda atılan adımlar sonucunda yapılan hesaplamalara göre Togg’un yaklaşın satış fiyatı tahmin edilmeye çalışıldı. Togg’un satış fiyatı henüz belli olmasa da uzmanlar ÖTV düzenlemesine göre bazı hesapları ortaya koydu.

Son yapılan hesaplara göre yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg’un, 900 bin TL’nin altında olmayacağı iddia edildi. Uzmanlar tarafından yapılan bu hesaplamalara, Togg yetkilileri tarafından bir cevap verilmedi. Dolayısı ile uzmanların tahminlerinin doğru çıkıp çıkmayacağı ancak yerli otomobil satışa çıkarıldığında netliğe kavuşmuş olacak.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst