Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG Ne Kadar Yerli?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Togg’un yerlilik oranı, yerli otomobil piyasaya çıkmasına sayılı zaman kalan tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri tarafından sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Yeşil dönüşüme yapılan yatırımların artması ile öne çıkan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg hem yerli basının hem de yabancı basının yakın takibine alındı.

Togg’un yerlilik oranına ilişkin arama motorlarında sıklık ile sorgulamalar yapılmaya devam edilirken, geçtiğimiz günlerde yapılan resmi açıklamalar ile birlikte ilgili konuya ilişkin ortaya atılan iddialara cevap verilmiş oldu. Togg’un yerlilik oranı, yüzde 51 olarak açıklanarak kamuoyuna duyuruldu.

Togg'un Motor Nereden?

Togg motorunun üretim yeri, yerlilik oranının beklenenden düşük açıklanmasından sonra sıklık ile sorgulanan ikinci başlık oldu. Togg’un seri üretime geçmesine az bir zaman kalan yerli ve doğuştan elektrikli otomobilin motorunun Türkiye’den mi yoksa başka bir ülkeden mi olduğu merak edildi.

Yaklaşık iki yıl önce çeşitli programlara katılarak Togg’a ilişkin bilgiler veren Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Togg’un motoru dahil olmak üzere diğer parçalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulunmuştu. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobilin motorunun Almanya tarafından üretildiğini ve üretici firmanın Bosch olduğunu bildirmişti.

Togg'un Motoru Niçin Yerli Değil?

Togg motorunun yerli olmamasının sebebi, geçtiğimiz senelerde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan CEO Mehmet Gürcan Karakaş’ın ifadelerinden sonra arama motorlarında sıklık ile sorgulanan ve yerli otomobile dair en çok merak edilen konu başlıklarından birisini oluşturmuştu. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, katıldığı bir başka programda Togg motorunun niçin yerli olmadığını net bir dil ile açıklamıştı.

CEO Mehmet Gürcan Karakaş, o dönem içerisinde motorun yerli olmadığını açıklamasından sonra oldukça eleştirildiğini ifade etmiş ve konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak soru işaretlerini ortadan kaldırmıştı. Firmanın ilk etapta yüzbinlerce değil binlerce araç üreteceğine dikkat çeken Mehmet Gürcan Karakaş, ilk aşama için motor üretimine girişilmesinin mantıklı olmadığını ancak diğer zamanlarda üretim arttıkça motor üretimi kısmına ağırlık verilebileceğini belirtmişti. Ayrıca Karakaş, şu an da motor üretme işini en iyi yürüten firmanın Bosch olduğunu belirterek, “biz de en iyisinden alıyoruz” açıklamasına imza atmıştı.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?
Togg’un seri üretime geçiş tarihi, son zamanlarda pazar paylarını büyüten elektrikli araç üretici firmalarından sonra oldukça merak edilmeye başlandı. 2020 yılında yapımına başlanan Togg fabrikası, geçtiğimiz günlerde inşa çalışmalarını tamamladı.

Çalışmaların tamamlandığını resmi Twitter hesabından yayınladığı bir video ile duyuran yerli firma, seri üretime geçilecek olan tarihi de açıkladı. 29 Ekim tarihinde açılışı yapılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte Togg’un seri üretimine geçiş yapılacak.

Togg Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Togg’un piyasaya çıkış tarihi, yerli otomobil için deneme üretimine başlanacak olan şu günlerde sıklık ile merak ediliyor. Araca sahip olmak isteyen tüketiciler, Togg’u ne zaman satın alabileceklerini araştırmaya devam ediyorlar. Togg’a ilişkin yapılan resmi açıklamalara göre aracın seri üretimine sene sonuna doğru başlanacak ve araç 2023 yılının ilk üç ayında banttan inerek satışa sunulmuş olacak.

Togg'un Fiyatı Belli Oldu Mu?

Togg’un satış fiyatı da sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi oldu. Tüketiciler, ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketlerinin ve çip krizinin devam ettiği şu günlerde, Togg’u satın alabilecek bütçelerinin olup olmadığını öğrenmek istiyorlar.

Şimdiye kadar Togg’un satış fiyatına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Togg’un fiyatının pazar tarafından belirleneceğini belirten CEO Mehmet Gürcan Karakaş, ilerleyen aylarda bu konuya ilişkin daha net bir açıklamanın yapılabileceğini belirtti.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,082
Son üye
ikrammüslim
Üst