Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Ne Anlama Geliyor?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Togg'un anlamı, arama motorlarında sıklık ile araştırılan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son dönemlerde sıklaşan yerli otomobil haberleri ile birlikte vatandaşlar, Togg’un bir açılıma sahip olup olmadığını, aracın adının mı yoksa üretici firmanın adının mu Togg olduğunu merak ediyorlar.

“Türkiye’nin Otomobili Girişimi Grubu” açılımına sahip olan Togg, üretici firmanın adını belirtiyor. Firma, yerli otomobili de “Togg” ismi ile duyuruyor.

Togg Ne Zaman Kuruldu?

Togg’un kuruluş tarihi de arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisini oluşturuyor. Son dönemlerde artan elektrikli yerli otomobil haberleri ile birlikte, piyasaya çıkacak olan yeni araç kadar üretici firmanın özellikleri de merak ediliyor.

Türkiye merkezli kurulan bir anonim şirket olarak hizmet veren Togg, 25 Haziran 2018 tarihinde kuruldu. Yerli şirket, son dönemlerde hem yerli basında hem de yabancı basında sık sık yer almaya devam ediyor.

Togg Nerede Kuruldu?

Togg’un kuruluş yeri, tüketiciler ve yabancı basın tarafından oldukça merak ediliyor. Kuruluş tarihi 25 Haziran 2018 olan yerli firma, Kocaeli ilinin Gebze ilçesinde bulunuyor.

Togg'un Hisseleri Kime Ait?

Togg'un Hisseleri Kime Ait?
Togg’un hisse sahipleri, firmanın “yerli” sloganı ile duyurulmuş olmasından sonra sıklık ile araştırılıyor. Tüketiciler, yatırımcılar, yerli basın ve yabancı basın, Togg hisselerinin tamamının bir kişiye ait olup olmadığını merak ediyorlar.

Şirketin kurulması ile birlikte yapılan açıklamalara göre yerli firmanın hisselerinin bir kişiye ait olmadığı belirtildi. Yapılan resmi bilgilendirmelere göre yerli firma Togg’un hisse dağılımı şu şekilde duyuruldu:
  • Anadolu Grup: Yüzde 23
  • BMC: Yüzde 23
  • Turkcell: Yüzde 23
  • Zorlu Holding: Yüzde 23
  • TOBB: Yüzde 8

Togg Yalnızca Araç Mı Üretiyor?

Togg’un sadece araç üreticisi olup olmadığı sıklık ile araştırmalara konu olmaya devam ediyor. Yatırımcılar, tüketiciler ve diğer vatandaşlar, yerli firmanın yalnızca araç mı üreteceğini merak ediyorlar. İlk etapta yerli otomobil üretmek amacı ile kurulan Togg, CEO Mehmet Gürcan Karakaş’ın sıklık ile gündeme getirdiği üzere bir mobilite firması olarak hizmet vermeye devam ediyor.

Şimdilerde piyasaya çıkmaya hazırlanan yerli ve doğuştan elektrikli araç için çalışmalara devam eden firma, Togg’un trafiğe çıkışından önce altyapının etkin hale getirilebilmesi amacı ile EPDK’ya şarj istasyonu kurma başvurusunda bulundu. Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan EPDK başvurusuna göre kurum, Togg’a şarj istasyonu kurma lisansı verdiğini açıkladı.

Böylelikle Togg, şimdilik bin şarj istasyonu hedefine erişebilmek için çalışmalara başladı. Yerli araç üretme ve şarj istasyonu kurma dışında da çalışmaları olan firma, bir dijital hizmet için start- up’lar ile anlaşmalar imzaladı. Bu kapsamda CEO Mehmet Gürcan Karakaş tarafından yapılan açıklamalara göre yerli otomobilin trafiğe çıkışından önce ilgili dijital hizmetin tanıtılacağı bilgisi kaydedildi.

Togg Kaç Araç Üretecek?

Togg’un araç üretim sayısı, henüz ilk araç trafiğe çıkmamış olmasına rağmen merak edilen konu başlıklarından birini oluşturdu. Yapılan açıklamalara göre üretici firma, 2030 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli otomobil üretecek.

Togg'un İlk Aracı Hangisi Olacak?

Togg’un ilk aracı, C segment SUV modeli olacak. Firma daha sonrasında Sedan model için üretim çalışmalarına başlayacak.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg’un seri üretime geçiş tarihi, son yapılan açıklamalara göre 29 Ekim 2022 olarak duyuruldu.

Togg Ne Zaman Trafiğe Çıkacak?

Togg’un trafiğe çıkış tarihi de oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Yabancı ve yerli basın tarafından merak edilen konu başlığına ilişkin yapılan açıklamalara göre Togg’un trafiğe çıkış tarihi, 2023 yılının ilk 3 ayı olarak duyuruldu.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst