Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Modellerinde Yapay Zeka Detayı

ADMİN

Admin
Yönetici
Yerli elektrikli otomobil Togg için geri sayım devam ediyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, sosyal medyada yerli otomobil hakkında çıkan iddialara yanıt verdi ve tüm soru işaretlerini ortadan kaldırdı.

Yıl sonuna kadar seri üretime girmesi planlanan Togg için lansman tarihi ve detaylar açıklandı. Bununla birlikte Togg modellerinde kullanılan yapay zeka ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı. Vatandaşların büyük bir heyecanla bekledikleri Togg modelleriyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Togg üst yöneticisi Gürcan Karakaş, Yapay Zekâ Politikaları Derneği'nin (AIPA) çevrim içi olarak düzenlediği 1. Yapay Zeka Zirvesi etkinliğine katıldı. Bu etkinlikte Geleceği Aydınlatanlar Oturumu"nda sunum yapan Karakaş çok önemli açıklamalarda bulundu.

Togg'da Yapay Zeka Teknolojisi Kullanılıyor

Togg'da Yapay Zeka Teknolojisi Kullanılıyor
Uzun zamandır merakla beklenen yerli elektrikli otomobil Togg hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Gürcan Karakaş, yapay zekayı aktif bir şekilde kullandıklarını ve kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Ocak ayının ilk haftasında ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2022 fuarında görücüye çıkan Togg, yapay zeka teknolojisi ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti. CES fuarında Use-Case Mobility yaklaşımını yapay zeka ile dijital sanata çeviren Togg mühendisleri dünya genelinde büyük ilgi görmüştü.

Karakaş, bu teknolojiyi dijital sanat kapsamına aldıklarını ve lansman müziklerini de yapay zeka ile bestelediklerini hatırlattı. Gürcan Karakaş, sunumunda ayrıca Togg'un faaliyetleri içerisinde özellikle üzerinde durdukları üç alanın "otonom sürüş", "kullanıcı modu", "ekosistem"den oluştuğunu vurguladı.

Togg Çıkış Tarihi Hakkında Net Açıklama

Geçtiğimiz günlerde Togg’un piyasaya sürülme tarihi ile ilgili olarak sosyal medyada tartışma yaratan paylaşımlar yapıldı. Sosyal medya kullanıcıları arasında Togg’un lansman tarihinin ertelendiği ve daha uzun bir süre beklenmesi gerektiği ifade edildi. Bu iddiaları yalanlayan Togg CEO’su Gürcan Karakaş, yerli elektrikli otomobilin ne zaman seri üretime gireceğine dair de açıklamalar yaptı.

Togg seri üretim planında hiçbir değişiklik olmadığını kaydeden Karakaş, “Biz planlarımızı adım adım hayata geçiriyoruz. Bu bağlamda 4. çeyrekte, ekim sonu kasım başında tesisimiz seri imalata hazır hale gelecek. Bunun sonucunda da 2023'ün ilk çeyreğinde araçlarımızın lansmanını yapmış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Forum istatistikleri

Konular
2,476
Kullanıcılar
10,284
Son üye
hhso