Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Logosunu Kim Yaptı?


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,264
Tepkime puanı
264
Togg logosunun tasarımı, yerli otomobil seri üretimine az bir zaman kıla sıklık ile sorgulanmaya başladı. Logonun ne anlama geldiği ve kimin tarafından tasarlandığı merak konusu oldu. 2019 yılında kurulan firma, 27 Aralık 2019 tarihinde ön gösterim araçlarını hem ülkemize hem de diğer dünya ülkelerine tanıttı.

Araçların dış ve iç tasarımlarının yanı sıra Togg’un logosu da tanıtım esnasında büyük bir ilgi gördü. “Yeniliğe yolculuk” mottosu ile çıkmış olduğu yolda A’dan Z’ye her detayı ile kendine has bir tarzı yakalamak ve bunu ortaya koymak isteyen Togg, logosuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yerli ve doğuştan elektrikli otomobillerin sahip olacakları logolar için hem yerli hem de global ajanslardan öneriler alındı.

Yapılan logo önerileri oylandı ve oylamanın ardından hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde önemli markaların logolarını tasarlayan marka ajansı CGH, rakiplerine karşı daha fazla oy almayı başararak Togg’un logo tasarımını üstlendi.

TOGG’UN LOGOSU NE ANLAMA GELİYOR?

Togg’un logosunun anlamı, Togg ile yakından ilgilenen vatandaşlar, firmalar ve diğer yabancı ülke yetkilileri tarafından sıklık ile merak ediliyor. Dünyaca ünlü marka ajansı CGH tarafından tasarlanan logonun görselliği kadar anlamı da büyük önem taşıyor. Togg yetkililerinin firmanın logosuna dair yaptığı açıklamalara göre logoda bulunan iki ok ve okların ortasında yer alan değerli taş, Batı ve Doğu’nun bir araya gelmesini temsil ediyor.

Togg’un logosunun sahip olduğu bir diğer anlam ise firmanın mobilite çözümlerine odaklanıyor. Yapılan logo açıklamalarına göre logo, mobilite çözümlü teknolojiler ile insanın bugün ve yarının kesim noktasında bir araya getirildiği anlatılmaya çalışılıyor.

LOGONUN TESCİL İŞLEMLERİ TAMAMLANDI!

LOGONUN TESCİL İŞLEMLERİ TAMAMLANDI!
Logonun tescil işlemleri de Togg’a ilişkin merak edilenler arasında yer aldı. 2019 yılında ön gösterim ile tanıtılan otomobillerin ardından, Togg’un logosu için de tescil çalışmalarına başlanmıştı. O dönem içerisinde yapılan açıklamalara göre Togg’un logosu için ABD, Avrupa Birliği, Rusya, Azerbaycan, Çin, Türkiye Cumhuriyetleri ve ülkemizde gerekli olan tüm tescil işlemleri başlatıldı. Şimdilerde seri üretime geçmek için heyecan ile gün sayan Togg için logo tescil işlemleri de tamamlandı.

CEO MEHMET GÜRCAN KARAKAŞ AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş’ın açıklamaları doğrultusunda tüm dünyaya duyurulmuş olan Togg ve Togg logosu, o dönem içerisinde büyük ses getirmişti. Togg’un tanıtıldığı ilk günlerde önemli açıklamalarda bulunan Mehmet Gürcan Karakaş, şu ifadeleri kullanmıştı: “Global ve yerli marka ajanslarının dahil olduğu bir logo tasarım sürecinin ardından “Togg’un marka değerine uygunluk”, “tescil edilebilirlik” ve “özgünlük” kriterlerini en iyi şekilde sağlayan logoyu seçtik.

Avrupa Birliği, Çin, ABD, Azerbaycan, Rusya, Türkiye ve Türkiye Cumhuriyetleri’nde logomuz için tescil işlemlerini başlattık. Logomuzda yer alan düalite teması ile Batı ve Doğu arasında duygusal ve rasyonel denge yaratma fikrini besledi. Ayrıca logo, firmanın hayatı kolaylaştıran mobilite çözümleri sayesinde teknolojiyi ve insanı yarının ve bugünün kesişim noktası kapsamında bir araya getiren bir şirketi olduğunu vurguladı.

TOGG'DA SON DURUM NE?

Togg’un son gelişmeleri, aracın pazara dahil olmasını bekleyen vatandaşlar ve diğer sektör temsilcileri tarafından merak ediliyor. Şimdiye kadar planlamanın dışına çıkmadan tüm aşamaları başarılı bir şekilde tamamlayan yerli otomobil, Gemlik Tesisi’nde hazırlıklarını sürdürüyor. Yakın zamanda deneme üretimlerine başlanacak olan yerli otomobil, heyecan ile bekleniyor.

TOGG NE ZAMAN TRAFİĞE ÇIKACAK?

Togg’un trafiğe çıkış tarihi, 2023 yılının ilk üç ayı olarak açıklandı. Yerli otomobil, bu yılın sonunda seri üretime geçecek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,466
Mesajlar
5,075
Kullanıcılar
10,108
Son üye
Esmerellas
Üst