Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg Limited Edition açık arttırmayla satılacak


Tolgahan

Üye
Katılım
3 Ocak 2023
Mesajlar
20
Tepkime puanı
4
Togg Limited Edition açık arttırmayla satılacak.jpg

Türkiye’nin otomobili ve teknoloji markası Togg, sosyal medya gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, önümüzdeki dönemde başlayacak siparişlerde araçların 3 farklı aşamadan geçerek satış planı uygulanacağını söyledi…

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, ulusal basına verdiği röportajda önemli bir konuya dikkat çekti. Heyecanla beklenen Togg’un satış sürecine ilişkin merak edilen soruları yanıtlayan Togg CEO’su, siparişlerin üç aşamadan oluşacağını söyledi. Önümüzdeki aylarda satışa sunulması beklenen Togg modellerinin satışında ayrıca açık arttırmalar ve teknoloji yarışmalarının da olacağı belirtildi.

Togg Limited Edition Geliyor

Uzun bir süredir beklenen Togg’un satış süreci henüz resmi olarak başlamasa da bu alanda önemli gelişmeler yaşanıyor. Togg’un nasıl satılacağına ilişkin yeni bir plan üzerinde çalışan yetkililer bunun 3 aşamalı olacağını belirtti. Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın aktardığı bilgilere göre ilk etapta 2023 adet Togg Limited Edition (sınırlı sayıda) araç üretilecek. Bu araçların her biri üzerinde belirli numaralar ve NFT’ler bulunacak. NFT’ler dijital mülkiyet hakkını temsil ettiği için her bir Togg Limited Edition araç benzersiz bir kimlik kazanmış olacak. Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Limited Edition olarak piyasaya sürülecek ilk 2023 adet Togg’un açık arttırma usulüyle satılacağını söyledi.

Togg Satışları 2 Etapta Gerçekleşecek

Togg Satışları 2 Etapta Gerçekleşecek.jpg

Açık arttırma ile Togg satın alabilen kesimin sadece belirli bir zümre olması beklenirken, Togg sahibi olmak isteyen diğer vatandaşlar için de fırsat sunulacak. Bu kapsamda ilk etapta üretilen Togg’ların dışında geriye kalan araçlar iki etapta sahiplerine teslim edilecek. Araçların bir kısmı, teknoloji meraklılarına satılacak. Bu kişilerden gelecek değerlendirmeler, Togg’un yazılım ve donanım anlamında önümüzdeki yıllarda güncellenip geliştirilmesinde baz alınacak.

Teknoloji Meraklılarına Dijital Yarışma

Togg’un gelişimine katkı sağlayacak olan teknoloji alanında deneyimli kişiler, bu araçları özel bir etkinlikle satın alabilecek. İlk etapta teknoloji meraklılarına satılacak Togg modelleri için dijital yarışma gibi tamamen sanal ortamda oyunlaştırılmış bir etkinlik yapılacak. Elektrikli araçların altyapısı veya akıllı cihazlarla ilgili bilgi yarışması gibi seçeneklerle Togg yeni sahiplerine verilecek. Togg’un satın alma hakkı bu yarışma sonucu katılımcıların aldığı puanlarla oluşacak sıralamaya göre belirlenecek.

Togg Siparişle Satın Alınabilecek Mi?

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, sıradan vatandaşların bayilerden Togg satın alıp alamayacağı sorusuna da cevap verdi. Buna göre öncelikle Limited Edition modellerinin açık arttırmayla satılması ve ardından teknoloji yarışmasıyla satış hakkı verilmesinden sonra sıra ön siparişe gelecek. Bu iki aşamadan sonra geri kalan Togg modelleri düz ön sipariş ile yeni sahiplerine sunulacak. Togg CEO’su Karakaş, 2023 yılında yaklaşık 20 bin civarında Togg üretileceğini ve bunları sadece kurayla veya erken gelene araç satarak vermenin doğru olmadığını dile getirdi.
 

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst