Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

Togg İle Birlikte Türkiye’nin Voltajı Değişecek!


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,263
Tepkime puanı
263
Şu an seri üretime geçmek için geri sayıma devam eden ve 29 Ekim tarihinde açılacak olan Gemlik Tesisi ile birlikte üretim bandına çıkacak olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalar neticesinde bir otomobil üretici firmadan çok daha fazlası olduğunu kanıtladı. Togg’un piyasaya çıkışına aylar kalan hem Togg için hem de diğer elektrikli otomobiller için altyapıyı hazırlamak adına elektrik istasyonları kurabilmek için EPDK’dan lisans da alan yerli firma, bu kapsamda Türkiye’ye büyük katkılar sağlama hazırlığı içerisinde olduğunu da göstermiş oldu.

Togg’un elektrik istasyonu çalışmalarına ve elektrikli otomobillere ilişkin açıklamalarda bulunan Zebra Elektronik Genel Müdürü Berkay Somalı, Togg özelinde yaptığı değerlendirmelerde önemli noktalara değindi.

"Hem Yazılım Hem Donanım Çözümleri Ürettik!"

Hem Yazılım Hem Donanım Çözümleri Ürettik!
AA muhabirine otomotiv sektörünün gelişimine ve dönüşümüne ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Zebra Elektronik Genel Müdürü Berkay Somalı, Voltrun markası ile elektrikli araçlar için şarj istasyonları ürettiklerini ve firmanın 2011 yılında kurulduğunu ifade etti. Şimdiye kadar tamamen elektrikli araç şar ekosistemine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Somalı, bu kapsamda hem yazılım hem de donanım çözümleri ürettiklerine dikkat çekti.

Voltrun markası kapsamında şu an tam 500 farklı noktada elektrikli araç sahiplerine hizmet verdiklerini belirten Somalı, açıklamalarına şu ifadeler ile devam etti: “Şarj adetlerini her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. 2023 yılı için hedefimiz bin adedi geçmek. Hizmetlerimize hızlı şarj istasyonlarımızı da ekleyerek müşteri memnuniyetini ön planda tutan, daha hızlı bir hizmet anlayışı sunmak istiyoruz. Bu sene içerisinde ikinci jenerasyon olarak adlandırılan ürünlerimizi ve hızlı şarj istasyonlarımızı piyasaya sunmayı hedefliyoruz. Üretim kapasitemiz hem Türkiye’de hem de yurt dışında markamızı yayabilmek adına yeterli bir noktada. Elbette ki zaman içerisinde talep çoğaldıkça bu doğrultuda yatırımlar yapmayı da hedefliyoruz.”

50 Bin Adet Şarj Ünitesi Tahmini!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın otoyollarda bulunan şarj istasyonlarını arttırmak amacı ile verdiği teşviklerin son dönemlerde önemli adımlar atılmasını sağladığını ifade eden Somalı, açıklamalarına şu şekilde devam etti: “2023 yılının nisan ayına kadar bin 572 adet hızlı şarj ünitesinin kurulabilmesi adına bakanlık tarafından bir teşvik programı yayınlandı. Şu an bakıldığında 150- 200 civarında bir DC hızlı şarj istasyonu var.

Bu sayının birden yükselmesi memleketlerinde gitmek isteyen veya uzun yol yapmak isteyen birçok elektrikli araç sever vatandaşı, rahatlatacak. Elbette ki bu bir başlangıç. Bakanlık tarafından bize sunulmuş olan projeksiyonlara göre 2030 yılına kadar ülkemizde 50 bin adet hızlı şarj ünitesinin yollarda yer alması bekleniyor. Yavaş ünite sayısının ise 1 milyondan fazla olacağı tahmin ediliyor.”

Togg Detayı!

Togg’un gelişimine de değinen Somalı, ülkemizde elektrikli araçlar konusunda Togg’un oldukça büyük bir tetikleme etkisine sahip olduğunu belirtti. Somalı, sözlerine şu şekilde devam etti: “Togg sayesinde yerli firmaya hizmet veren yan sanayi firmaları da bu dönüşümün bir parçası haline gelmeye başladı. Bu durumun katkılarını çok daha sonra daha da net bir şekilde görmeye başlayacağız diye düşünüyorum.

Ülkemizde ve dünyada elektrikli araç dönüşümü tamamlandığında yani yollarda olan araçların büyük çoğunluğu elektrikli olduğunda, bizim yan sanayimizin Togg’un etkisi ile birlikte bu duruma ayak uydurduğunu göreceğiz. Böylelikle yerli firmanın direkt faydasından çok dolaylı faydasını ülke ekonomimiz üzerinde görebileceğiz.”
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,465
Mesajlar
5,070
Kullanıcılar
10,081
Son üye
tezcang
Üst