Alım satım ilanlarınızı T10X İlanları kategorisinde yapınız.
TOGG Forumuna Hoş Geldiniz

Sen yoksan bir kişi eksiğiz! TOGG forumumuza kayıt olmayı unutma.

Kayıt Ol

TOGG ile Birlikte Elektrikli Araçlara İlgi Artacak


ADMİN

Admin
Yönetici
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
2,260
Tepkime puanı
263
Otomotiv sektöründe özellikle son dönemde elektrikli otomobillere olan ilgi giderek artıyor. Dünyaca ünlü dev otomotiv şirketleri, Pazar payları içinde elektrikli otomobillere daha fazla yer vermeye başladı. Ülkemizde de özellikle merakla beklenen TOGG ile elektrikli otomobillere olan ilgi artmaya devam ediyor.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Elektrikli ve Hibrit Araçlar Fuarı” e-Drive Turkey ziyaretçilerine kapılarını açtı. İstanbul Yenikapı’da bulunan Dr. Mimar Kadir Topbaş Sanat ve Gösteri Merkezi’ndeki fuarda elektrikli ve farklı ulaşım alternatifleri sağlayan araçlar yer aldı.

Şarj operatörleri, altyapı sağlayıcıları ve batarya ile ekipman üreticileri de fuarda görücüye çıktı. Çevre dostu sıfır emisyonlu elektrikli araçlar, son dönemde global otomotiv sektörünün de odak noktası haline geldi.

Fuarda Elektrikli Otomobillere İlgi Büyük

Fuarda Elektrikli Otomobillere İlgi Büyük
İstanbul’da ilk defa gerçekleştirilen fuardaki ziyaretçiler elektrikli araçlara büyük ilgi gösterdi. Ayrıca fuarda, elektrikli ve hibrit araç üreticileri, distribütörleri ve şarj operatörleri de stand açtı.

Bununla birlikte elektrikli otomobillere ekipman ve aksesuar üreticileri, otonom sürüş ve araçlar arası iletişim sistemleri geliştiricileri de fuarda bir araya geldi. Fuarda görücüye çıkan firmalar, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) piyasaya sürüldükten sonra elektrikli araçlara olan ilginin daha fazla artacağını söyledi.

TOGG Hayata Geçince Talep Artacak

Elektrikli araç sektöründe güç elektroniği alanında faaliyet gösteren firma yöneticisi Selçuk Tufan, sektörün gidişatı hakkında konuştu. Özellikle son dönemde Türkiye’de elektrikli araçların gündeme geldiğini belirten Tufan, “Şu anda elektrikli araçlara bir talep var. 2 bin ila 3 bin arasında elektrikli araç bulunuyor.

Özellikle yerli ve milli aracımız TOGG’un hayata geçmesinden sonra 2022 yılında bu sayının çok hızlı bir şekilde artacaktır. Önümüzdeki 5 ila 10 yıl içerisinde elektrikli araçların pazar hacmi oldukça genişleyecek.” ifadelerini kullandı. Tufan buna bağlı olarak benzin ve dizel yakıtlı araçların yakın gelecekte taleplerinde azalma olacağını söyledi.
 
Son düzenleme:

Yeni İlanlar

En çok görüntülenenler

Çevrimiçi

Şu anda çevrimiçi üye yok.

Forum istatistikleri

Konular
2,463
Mesajlar
5,062
Kullanıcılar
10,046
Son üye
Sevgül Dağlı
Üst